LSK: Miłe złego początki. Bolesna porażka KSZO z BKS Profi Credit

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrał wyraźnie z BKS Profi Credit Bielsko-Biała 1:3 (25:18, 12:25, 16:25, 14:25) w meczu czwartej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Gospodynie rozpoczęły bardzo dobrze, lecz energii wystarczyło im tylko na jednego seta. W pozostałych dominowały bielszczanki.

Faworytkami tego meczu były siatkarki z Bielska-Białej. Po pierwszej partii można było odnieść wrażenie, że jednak to gopodynie są zespołem o wiele mocniejszym. Szybko uzyskały dwupunktową przewagę, lecz za sprawą skutecznego bloku przyjezdnych, równie szybko ją straciły. Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego w błyskawicznym tempie powróciły na prowadzenie. Duży wpływ na to miała Paulina Słonecka, która kapitalnie prezentowała się w grze ofensywnej. W odpowiednim momencie zafuncjonował równiez blok KSZO, a połączenie tych elementów pozwoliło na pewne zwycięstwo w pierwszej partii 25:18.

Łatwa wygrana wprowadziła wyraźne rozprężenie w szeregach gospodyń. Od początku drugiej odsłony wyraźnie przegrywały najpierw 0:6, później 9:19. Bielszczanki wyeliminowały najmocniejsze ogniwo ostrowianek Słonecką, dzięki czemu mogły cieszyć się z wyrównania. Bliźniaczo podobnie rozpoczęła się partia trzecia. Przyjezdne napędzone zwycięstwem poszły za ciosem i w kolejnym secie również nie dały szans gospodyniom wygrywając 25:16. Numerem jeden bielskiego zespołu zdecydowanie była Olivia Różański. Urodzona we Francji 21-latka bardzo dobrze radziła sobie zarówno w ataku, jak i w bloku.

Nie inaczej było w secie czwartym. Od początku do końca trwała dominacja siatkarek BKS Profi Credit. Ostrowianki fatalnie grały na przyjęciu uniemożliwiając sobie rozegranie skutecznych akcji. Ostatecznie podopieczne trenera Frantiska Bockaya przegrały ponownie bardzo wysoko 14:25.

To trzecia porażka ekipy z Ostrowca. Bielszczanki za to radzą sobie jak dotąd bardzo dobrze. Wygrały trzy z czterech spotkań i zajmują piąte miejsce w tabeli LSK.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 1:3 (25:18, 12:25, 16:25, 14:25)

KSZO: Paulina Słonecka, Justyna Wojtowicz, Olga Geyko, Anastasia Trach, Svetlana Dorsman, Anna Miros, Zuzanna Kucińska (L) oraz Agnieszka Wołoszyn, Katarzyna Zackiewicz, Anna Grzechnik, Emilia Oktaba, Wiktoria Rdzanek (L)

BKS: Emilia Mucha, Kornelia Moskwa, Katarzyna Konieczna, Olivia Różański, Nina Herelova, Julia Nowicka, Paulina Maj-Erwardt (L) oraz Marta Wellna, Magdalena Jagodzińska, Martyna Świrad

MVP: Emilia Mucha