El. ME U-21: Historyczny sukces i wielka radość Polaków! (WIDEO)

Reprezentacja Polski w fantastyczny sposób wywalczyła awans na mistrzostwa Europy U-21, które w przyszłym roku odbędą się we Włoszech i San Marino. Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali w dwumeczu wyżej notowanych Portugalczyków 3:2. Po ostatnim gwizdku sędziego Polacy dumnie świętowali wielki sukces.

Po porażce 0:1 w pierwszym meczu barażowym do mistrzostw Europy, szanse Polaków na wywalczenie korzystnego wyniku na wyjeździe były bardzo skromne. Polscy młodzieżowcy udali się do Chaves w nieco okrojonym składzie. Choroby i kontuzje wymusiły na szkoleniowcu dokonanie roszad. Na środku obrony po raz kolejny zagrał Krystian Bielik i to właśnie ten piłkarz wyprowadził Biało-Czerwonych na prowadzenie już w piątej minucie spotkania.

Kilka minut później drugiego gola dołożył Dawid Kownacki, a nokautujący cios jeszcze przed przerwą zadał Sebastian Szymański. Gospodarzy stać było na honorowe trafienie, ale nie byli już w stanie odebrać Polakom zwycięstwa i awansu.

Po zakończonym meczu piłkarze oraz sztab szkoleniowy nie kryli radości. Historyczny sukces przerodził się w euforię i wylew pozytywnych emocji. Zawodnicy nie kryli wzruszenia, dziękując sobie i trenerowi.

Radość reprezentacji Polski po zwycięstwie w załączonym materiale wideo.