Liga Narodów: Malta podzieliła się punktami z Wyspami Owczymi

Malta zremisowała przed własną publicznością z Wyspami Owczymi (1:1) w ostatnim meczu Grupy 3 w Dywizji D. Tym samym drużyna prowadzona przez Raymonda Farrugia zajęła ostatnie miejsce w grupie nie notując żadnego zwycięstwa. Goście wtorkowego meczu uplasowali się jako trzeci.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Precyzyjne podanie górą Gilliego Sorensena już w trzeciej minucie meczu na gola zamienił Rene Joensen. który dobrze zamknął akcję na prawym skrzydle. Ze skuteczną interwencją nie zdążył Andrew Hogg i Maltańczycy musieli odrabiać straty.

Wyrównanie przyszło już minutę poźniej, gdy instynktownie za strzałem Michaela Mifsuda poszedł Juan Corbalan i dobił sparowany przez bramkarza strzał. Pomimo starań, żadnej ze stron nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i drużyny podzieliły się punktami.

Ostatecznie Malta bez zwycięstwa zajęła ostatnie miejsce w grupie trzeciej dywizji D. Wyspy Owcze z pięcioma punktami na koncie zajeły przedostatnią pozycję.

Malta - Wyspy Owcze 1:1 (1:1)

Bramki: Corbalan 4 - Joensen 3

Malta: Andrew Hogg - Steve Borg, Andrei Aguis, Zach Muscat (66. Jonathan Caruana) - Clayton Faila (79. Kyrian Nwoko), Paul Fenech, Rowen Muscat, Joseph Mbong - Juan Corbalan (77. Joseph Zerafa), Andre Schembri, Michael Mifsud

Wyspy Owcze: Gunnar Nielsen - Gilli Sorensen, Atli Gregersen, Soni Nattested (83. Odmar Fareo), Viljonrour Davidsen - Brandur Olsen, Heini Vadnsdal, Hallur Hannson, Rene Joensen, Jakub Thompsen (74. Klaemint Olsen) - Solvi Vatnhamar (67. Kaj Bartalstovu)