Zwycięstwo ONICO w Lubinie. Warszawianie gonią czołówkę

Siatkarze ONICO Warszawa wygrali 3:1 (25:19, 25:27, 25:23, 25:16) z Cuprum Lubin w rozgrywanym awansem meczu czternastej kolejki PlusLigi. Gospodarze zagrali bardzo ambitnie i nawiązali wyrównaną walkę w trzech partiach. Ostatnia rozegrała się już jednak pod dyktando ekipy Stephane'a Antigi.

Siatkarze ONICO bardzo dobrze rozpoczęli sezon. Po trzech kolejkach wraz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle byli niepokonani. Ich dobrą passę przerwała porażka z Cerrad Czarnymi Radom, czyli aktualnym wiceliderem rozgrywek. Mimo wszystko byli faworytem starcia z ekipą z Lubina, której, delikatnie mówiąc, nie idzie najlepiej.

Warszawianie kapitalnie rozpoczęli pierwszego seta. Najpierw Bartosz Kwolek posłał na drugą stronę siatki kilka trudnych zagrywek utrudniając rywalom rozegranie składnych akcji. Siatkarze ONICO szybko uzyskali przewagę (3:0, 8:5). Gospodarze zanotowali jednak bardzo udaną serię, błyskawicznie odrobili straty, a potem wyszli na prowadzenie. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka byli bardzo dobrze przygotowani taktycznie do tego meczu. Doskonale czytali rozegranie Antoine Brizarda, co poskutkowało kilkoma skutecznymi blokami. Nie radzili sobie jednak w ataku i to było główną przyczyną ich porażki w premierowej partii 19:25.

Po zmianie stron gra nieco się wyrównała. Gospodarze poczynali sobie coraz odważniej, a podopieczni Stephane'a Antigi nie potrafili znaleźć na to recepty. Warszawianie byli stroną goniącą, lecz jak się później okazało, było warto. Na ostatniej prostej wyszli na prowadzenie. Mieli nawet piłkę setową, lecz dwoma kapitalnymi zagrywkami popisał się Mariusz Marcyniak. Set zakończył Damian Boruch w pojedynkę blokując Andrzeja Wronę.

Trzecia partia była zdecydownaie najbardziej wyrównana. Minimalnie lepsi (25:23) okazali się w niej przyjezdni. Co i raz prezentowali bardzo ciekawe zagrania, jak blok Piotra Łukasika na Jakubie Ziobrowskim, czy zejście do środka w ataku Rafaela Araujo.

W ostatniej, czwartej odsłonie gra lubinian kompletnie się posypała. Warszawianom wychodziło dosłownie wszystko, co doskonale dokumentuje wynik 25:16.

To piąte zwycięstwo ONICO w tym sezonie.

Cuprum Lubin - ONICO Warszawa 1:3 (19:25, 27:25, 23:25, 16:25)

Cuprum: Igor Grobelny, Jakub Ziobrowski, Jakub Wachnik, Mariusz Marcyniak, Maciej Gorzekiwicz, Jędrzej Gruszczyński (L) oraz Kert Toobal, Masahiro Yanagida, Przemysław Smoliński, Adrian Patucha

ONICO: Bartosz Kwolek, Graham Vigrass, Sharone Vernon-Evans, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Antoine Brizard, Damian Wojtaszek (L) oraz Mateusz Janikowski, Rafael Araujo Rodrigues

MVP: Bartosz Kwolek