Fortuna 1 Liga: Stal Mielec pokonała Wartę Poznań

W pierwszym piątkowym meczu 20. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi Stal Mielec wygrała z Wartą Poznań 2:0 (1:0). W 25. minucie Adriana Lisa pokonał obrońca Stali, Martin Dobrotka, dla którego była to czwarta bramka w sezonie. W drugiej połowie goście grali bardzo dobrze, jednak nie udało im się odwrócić losów spotkania. W doliczonym czasie zwycięstwo mielczan przypieczętował Jonatan De Amo.

Po piątkowym spotkaniu Stal awansowała na czwarte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Piłkarze z Mielca wywalczyli 31 punktów, tylko trzy mniej niż zajmujący drugie miejsce ŁKS. Jednak wicelider swój mecz rozegra dopiero w sobotę. Sytuacja Warty jest coraz trudniejsza. Beniaminek z Poznania ma zaledwie piąć punktów więcej, niż zamykająca tabelę Garbarnia Kraków, z którą w poprzedniej kolejce przegrał 1:2. Krakowianie swój mecz tej kolejki rozegrają w sobotę i mogą poważnie zmniejszyć stratę do Warty.

Stal Mielec - Warta Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 25' Martin Dobrotka, 93' Jonatan De Amo

Żółte kartki: Spychała, Gąsior - Janicki, Dejewski, Piceluk

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin, Martin Dobrotka, Marcel Gąsior (73' Leandro), Andreja Prokić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Spychała, Krystian Getinger, Sergio Mendigutxia (85' Sebastian Bergier), Łukasz Wroński (73' Rafał Grodzicki), Jonatan De Amo

Warta Poznań: Adrian Lis, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz (79' Radosław Jasiński), Michał Grobelny (77' Adrian Cierpka), Łukasz Spławski (72' Paweł Piceluk), Grzegorz Szymusik, Artur Marciniak, Wojciech Fadecki, Robert Janicki