Hamilton wygrał kwalifikacje przed Grand Prix Abu Zabi

Moto

Lewis Hamilton, który już wcześniej zapewnił sobie piąty tytuł mistrza świata, wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi, ostatnią rundą tegorocznych zmagań w Formule 1. Po raz 83. brytyjski kierowca wystartuje z pole position.

Hamilton uzyskał czas 1.34,794 (rekord toru) i wyprzedził o 0,162 Fina Valtteriego Bottasa (obaj Mercedes GP). Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Niemca Sebastiana Vettela (Ferrari). Obok niego z drugiej linii do wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przystąpi kolega z teamu Fin Kimi Raikkonen.

W piątkowym treningu wziął udział Robert Kubica, który dzień wcześniej podpisał kontrakt na 2019 rok z teamem Williams-Mercedes. W tym roku pełnił w tym zespole rolę kierowcy testowego i rozwojowego. Polak zajął ostatnie miejsce.

W sobotnich kwalifikacjach słabo spisali się zawodnicy Williamsa, którzy uplasowali się na końcu stawki - Rosjanin Siergiej Sirotkin był 19., a Kanadyjczyk Lance Stroll 20.

Niedzielny, kończący sezon wyścig rozpocznie się o godz. 14.10.