LSK: Zacięte starcie Developres SkyRes z ŁKS Commercecon

W meczu 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Developres SkyRes Rzeszów wygrał z ŁKS Commercecon Łódź 3:2. Obie ekipy stworzyły ciekawe, wyrównane widowisko.

Pierwszą partię pewnie wygrały siatkarki z Łodzi (17:25), drugą natomiast gospodynie (25:18). Większych emocji siatkarki obu drużyn dostarczyły w trzecim secie. Po skutecznym bloku gospodynie miały piłkę setową przy stanie 24:21, ale pięć kolejnych akcji wygrały siatkarki z Łodzi! Skuteczny atak Aleksandry Wójcik ustalił wynik na 24:26. W czwartym secie role się odwróciły. Tym razem to łodzianki miały przewagę w końcówce – po asie serwisowym Moniki Bociek było 20:22, jednak pięć kolejnych punktów zapisały na swym koncie gospodynie. Gdy Michaela Mlejnkova popisała się punktową zagrywką, wynik zmienił się na 25:22 dla rzeszowianek.

Oznaczało to, że zwycięzcę tego starcia wyłoni tie-break. W nim emocji również nie zabrakło. Przy zmianie stron punkt zaliczki miały gospodynie, które w końcówce zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Skuteczny atak Jeleny Blagojević dał im piłkę meczową, a po chwili Katarzyna Zaroślińska-Król asem serwisowym zamknęła to spotkanie (15:12). MVP: Agnieszka Rabka

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (17:25, 25:18, 24:26, 25:22, 15:12)

Developres SkyRes: Petya Barakowa, Jelena Blagojevic, Magdalena Hawryła, Michaela Mlejnkova, Katarzyna Zaroślińska, Katarzyna Żabińska – Agata Sawicka (libero) oraz Kinga Hatala, Dorota Medyńska, Agnieszka Rabka, Kamila Witkowska
ŁKS Commercecon: Klaudia Alagierska, Regiane Bidias, Monika Bociek, Ewa Kwiatkowska, Aleksandra Wójcik, Marta Wójcik – Krystyna Strasz (libero) oraz Valerie Nichol, Agata Wawrzyńczyk.