ME w kickboxingu: 16 medali Polaków w Mariborze, tytuły Gąszczaka i Krasonia

Sporty walki

16 medali - dwa złote, trzy srebrne i 11 brązowych - zdobyli polscy kickboxerzy w drugiej części tegorocznych mistrzostw Europy. Na najwyższym stopniu podium w Mariborze stanęli Rafał Gąszczak (+94 kg, light contact) i Robert Krasoń (81 kg, full contact).

Srebrne krążki na Słowenii wywalczyli: Karolina Mośko (52 kg) i Mateusz Kubiszyn (86 kg) w formule full contact oraz Łukasz Wichowski (84 kg) w wersji light contact.

Po brązowe medale ME sięgnęli: full contact - Paulina Saczuk (56 kg), Emilia Czerwińska (60 kg), Karolina Dziedzic-Gruszowska (70 kg) oraz Przemysław Kacieja (63,5 kg), Jakub Pokusa (71 kg), Szymon Wąs (91 kg) i Szymon Dwornikowski (+91 kg), light contact - Adrian Durma (74 kg), pointfighting - Bartłomiej Mienciuk (79 kg). Dwa brązowe krążki zdobył także startujący w kategorii weteranów Piotr Maślanka (84 kg), w light contact i pointfightingu.

Miesiąc temu biało-czerwoni wywalczyli również 16 medali, w tym pięć złotych w ME w Bratysławie, gdzie rywalizowano w pozostałych wersjach. Mistrzami kontynentu zostali: Łukasz Puczyński (79 kg), Piotr Wypchał (89 kg) i Michał Grzesiak (94 kg) w kick light, Kamila Bałanda (70 kg) w K-1 i Karolina Kubiak (48 kg) w low kicku.

Rozgrywane co dwa lata (parzyste) mistrzostwa Europy podzielone są na dwie części, w przeciwieństwie do mistrzostw świata, których gospodarzem w ubiegłym roku był Budapeszt.