Świerczewski gościem Cafe Futbol

Były reprezentant Polski Piotr Świerczewski będzie gościem niedzielnego magazynu Cafe Futbol. Program poprowadzi Mateusz Borek, nie zabraknie też stałych ekspertów - Romana Kołtonia oraz Tomasza Hajty. Głównym tematem będzie awans reprezentacji Polski U-21 na mistrzostwa Europy.

Przed rewanżem w Chaves mało kto dawał szanse podopiecznym Czesława Michniewicza. Portugalczycy może nie byli znacznie lepsi w pierwszym spotkaniu, ale wygrali 1:0 i z taką zaliczką wydawało się, że żadna krzywda nie może się im stać. Polscy piłkarze nie tracili jednak nadziei, a na teren rywali wybrali się z wielką wiarą we własne umiejętności. Bardzo szybko zaskoczyli faworytów, bo już po ośmiu minutach prowadzili 2:0. Gole strzelili Krystian Bielik oraz Dawid Kownacki. Przed przerwą trzecie trafienie dołożył Sebastian Szymański, a sytuacja Joao Felixa i spółki stała się niemal beznadziejna.

Portugalczyków stać było tylko na honorowego gola Diogo Joty. Co ciekawe, kolejna bramka Portugalczyków nie oznaczałaby awansu Polaków dzięki trafieniom wyjazdowym, tylko... dogrywkę. UEFA zniosła bowiem ten przepis, jednak ani sztab Biało-Czerwonych, ani rywali nie miał o tym pojęcia. Sytuacja była nieco kuriozalna, ale koniec końców wyszło to na dobre podopiecznym Michniewicza!

W piątkowym losowaniu Polacy trafili do grupy śmierci - z Włochami, Hiszpanią oraz Belgią. Czy mają szansę na dobry wynik? Udowodnili, że jak najbardziej.

O postawie reprezentacji Polski porozmawiają eksperci w studiu Cafe Futbol. Gośćmi Mateusza Borka będą Piotr Świerczewski, Roman Kołtoń oraz Tomasz Hajto! W programie m.in. rozmowa z selekcjonerem Czesławem Michniewiczem oraz łączenie na żywo z Krystianem Bielikiem.

Początek programu w niedzielę od 11.00 w Polsacie Sport. Dogrywka Cafe Fubol na Polsatsport.pl zaraz po zakończeniu części telewizyjnej.