Dla biało-czerwonych turniej był ostatnim etapem przygotowań do mistrzostw Europy, które rozpoczną się już 29 listopada we Francji. Rywalami grupowymi Polek będą Serbki, Dunki i Szwedki.

 

O porażce w spotkaniu z Niemkami zadecydowała słaba końcówka w wykonaniu Polek. Wcześniej ich przewaga dochodziła do trzech, a nawet czterech bramek.

 

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, wynik oscylował wokół remisu. Tuż przed przerwą w trudnych sytuacjach dwa gole zdobyła Bogna Sobiech. Do szatni biało-czerwone schodziły prowadząc 15:14.

 

Początek drugiej części należał do Polek. Dwoma udanymi akcjami popisała się Aleksandra Zych. która najpierw rzuciła bramkę, a chwilę później wywalczyła rzut karny, wykorzystany przez Karolinę Kudłacz-Gloc (17:14).

 

Biało-czerwone powiększyły przewagę do czterech trafień, ale później Niemki zaczęły grać skuteczniej i dwadzieścia minut przed końcem udało się zniwelować te straty o połowę (20:18), a następnie doprowadzić do wyrównania 21:21.

 

Ostatni kwadrans to ponownie wyrównana walka. Przed utratą goli kilkakrotnie polski zespół ratowała świetnie w tym czasie spisująca się w bramce Weronika Gawlik, coraz lepiej funkcjonowała polska obrona. Wydawało się, że zwycięstwo drużyny Krowickiego jest bardzo blisko, jednak od stanu 26:24 trzy trafienia z rzędu zaliczyły rywalki.

 

Na pięć sekund przed końcowym gwizdkiem z prawego skrzydła nie pomyliła się Aneta Łabuda i znów był remis (27:27). Niemiecki szkoleniowiec poprosił o przerwę w grze, a po wznowieniu, mimo asysty czterech polskich defensorek, Niemkom udało się zaliczyć zwycięskie trafienie.

 

Polska - Niemcy 27:28 (15:14)

 

Polska: Weronika Gawlik, Adrianna Płaczek – Aneta Łabuda 2, Monika Kobylińska 5, Karolina Kochaniak, Kinga Grzyb 4, Sylwia Matuszczyk 2, Karolina Kudłacz-Gloc 8, Katarzyna Janiszewska 1, Aleksandra Zych 1, Aleksandra Rosiak, Joanna Wołoszyk, Sylwia Lisewska, Joanna Szarawaga, Kinga Achruk 2, Bogna Sobiech 2.