Miejsce w reprezentacji Marka Cieślaka znaleźli m.in. uczestnicy tegorocznego cyklu Grand Prix - Patryk Dudek, Maciej Janowski oraz wicemistrz świata Bartosz Zmarzlik. Nie ma natomiast w tym gronie Przemysława Pawlickiego. Najbardziej doświadczeni w kadrze Biało-Czerwonych są niewątpliwie Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, a także Janusz Kołodziej. Co ciekawe, wśród powołanych widnieje nazwisko Kacpra Woryny, który jako jedyny z tej grupy rywalizował w minionym sezonie w Nice 1. lidze, a więc w drugiej klasie rozgrywkowej w Polsce.

 

W kadrze juniorów nie mogło zabraknąć Indywidualnych Mistrzów Świata Juniorów w postaci Maksyma Drabika oraz Bartosza Smektały.Nominację do młodzieżowej reprezentacji otrzymali także m.in. Dominik Kubera, Michał Gruchalski oraz Rafał Karczmarz, którzy mają za sobą udany sezon w PGE Ekstralidze.Niespodzianką jest powołanie Wiktora Trofimowa, który od 2017 roku posiada polskie obywatelstwo.

 

Zgrupowanie kadry seniorów oraz juniorów zaplanowane zostało na 3-9 lutego w Zakopanem. Oficjalne wręczenie nominacji do reprezentacji odbędzie się 9 lutego w Lesznie podczas XXIX Gali "Tygodnika Żużlowego".

 

Kadra seniorów:

 

Patryk Dudek

Jarosław Hampel

Maciej Janowski

Krzysztof Kasprzak

Janusz Kołodziej

Piotr Pawlicki

Kacper Woryna

Bartosz Zmarzlik


Kadra juniorów:

 

Mateusz Cierniak

Maksym Drabik

Michał Gruchalski

Rafał Karczmarz

Dominik Kubera

Wiktor Lampart

Jakub Miśkowiak

Bartosz Smektała

Szymon Szlauderbach

Wiktor Trofimow