Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam wygrał w Atenach i zapewnił sobie awans

Ajax Amsterdam wygrał na wyjeździe z AEK Ateny 2:0, dzięki czemu zapewnił sobie awans od 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania okazał się Dusan Tadić, który w drugiej połowie w odstępie czterech minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę.

AEK Ateny - Ajax Amsterdam 0:2 (0:0)
Bramki: Tadić 68 (k), 72

AEK Ateny: Vassilis Barkas - Michalis Bakakis, Marios Oikonomou, Dmytro Czychrynski, Niklas Hult - Kostas Galanopoulos, Alef - Rodrigo Galo (73. Lucas Boye), Marko Livaja, Petros Mantalos (78. Viktor Klonaridis) - Ezequiel Ponce (81. Giorgos Giakoumakis)

Ajax Amsterdam: Andre Onana - Noussair Mazraoui (81. Rasmus Kristensen), Matthijd de Ligt, Daley Blind, Maximilian Woeber - Donny van de Beek (86. Zakaria Labyad), Lasse Schoene, Frenkie de Jong - David Neres, Kasper Dolberg (62. Klaas-Jan Huntelaar), Dusan Tadić

Żółte kartki: Oikonomou, Czychrynski, Livaja, Giakoumakis - Schoene, Mazraoui
Czerwona kartka: Livaja (67, za drugą żółtą)