Liga Mistrzów: Kolejny gol Lewandowskiego! Polak wyprzedził Henry'ego (WIDEO)

Robert Lewandowski zdobył drugiego gola dla Bayernu w Monachium w meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów z Benficą Lizbona. Było to jego 51. w karierze trafienie w tych rozgrywkach, a szóste w tym sezonie.

Bayern Monachium wrócił na swój normalny poziom i już do przerwy prowadził z Benfiką 3:0. Strzelanie rozpoczął Arjen Robben, który dwa razy wpisał się na listę strzelców. Później swój moment miał Lewandowski, który strzelił swojego 50. gola w Lidze Mistrzów. Po pierwszej połowie wszystko było więc praktycznie jasne.

Portugalczycy wyszli jednak zmotywowani na drugą połowę. Po zaledwie 38 sekundach gola dla Benfiki strzelił Gedson Fernandes, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Bayern miał jednak Lewandowskiego, który nie chciał być gorszy od Robbena i także po raz drugi umieścił piłkę w siatce. Świetnie odnalazł się w polu bramkowym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zdobył bramkę głową.

Z dorobkiem 51 goli Polak jest szósty w klasyfikacji wszech czasów tych rozgrywek. We wtorek wyprzedził Thierry'ego Henry'ego (50). Do piątego Ruuda van Nistelrooya brakuje mu pięciu bramek. Liderem jest Cristiano Ronaldo - 121 trafień.

Gol Roberta Lewandowskiego w załączonym materiale wideo.