Drugi rezultat uzyskał Francuz Pierre Gasly z Red Bulla - 1.37,976, a trzeci niespodziewanie Kanadyjczyk Lance Stroll - 1.38,044, który już reprezentował barwy ekipy Force India. Stroll był w tegorocznym sezonie kierowcą Williamsa, gdzie Kubica był zawodnikiem testowym i rozwojowym.

 

Kubica przejechał w środę 56 okrążeń, w najlepszym uzyskał czas 1.44,265. Najwięcej - 113 przejechał Fin Valtteri Bottas, jego najlepszy wynik 1.38,590 był czwartym czasem porannej sesji treningowej.

 

W ubiegłym tygodniu Williams oficjalnie ogłosił, że Kubica będzie w 2019 roku kierowcą wyścigowym teamu. Do rywalizacji w F1 Polak wróci po ponad ośmioletniej przerwie spowodowanej obrażeniami odniesionymi w wypadku podczas rajdu Ronde di Andora w lutym 2011 roku.

 

W środę, ostatniego dnia testów w Abu Zabi, Kubica jeździł w sesji porannej. Po południu na torze pojawi się drugi kierowca Williamsa na 2019 rok Brytyjczyk George Russell.

 

Testy opon prowadzone przez teamy F1 nie mają za zadanie ocenę formy kierowców, służą wyłącznie przygotowaniu ekip do kolejnych startów m.in. ustawieniu zawieszeń bolidów na różne składy mieszanki zastosowanej w ogumieniu.