Liga Europy: Grad goli na San Siro! AC Milan rozbił Dudelange

W meczu piątej kolejki Ligi Europy AC Milan pokonał F91 Dudelange 5:2. Pozornie wysoka wygrana nie przyszła łatwo podopiecznym Gennaro Gattuso. Goście przez większa część spotkania postawili twarde warunki rywalom. Przez kilkanaście minut nawet prowadzili na San Siro, ale ostatecznie to gospodarze mogą cieszyć się z trzech punktów.

Drużyna gospodarzy bardzo ospale zaczęła spotkanie. Po bramce Patricka Cutrone wyraźnie zwolniła, przez co Luksemburczycy niespodziewanie wyrównali i następnie wyszli na prowadzenie. Dopiero ofensywne zmiany trenera Gattuso pozwoliły odrobić straty i ostatecznie zdominować zespół przyjezdnych. Ostatnie 30 minut Milan zagrał bardzo ofensywnie, co poskutkowało aż czterema bramkami.

W grupie F pewni awansu mogą być piłkarze Betisu Sewilla. O drugie miejsce premiowane grą w fazie pucharowej Milan powalczy z Olympiakosem Pireus w bezpośrednim starciu w ostatniej kolejce. Natomiast Dudalange wciąż nie zdobyło punktu w obecnych rozgrywkach.

AC Milan - F91 Dudelange 5:2 (1:1)
Bramki: Cutrone 11, Stelvio 66 (s), Calhanoglu 70, Schnell 78 (s) Borini 81 - Stolz 39, Turpel 49

Milan: Pepe Reina - Davide Calabria, Stefan Simic, Cristian Zapata, Diego Laxalt - Andera Bertolacci (58. Jose Mauri), Tiemoue Bakayoko, Alen Halilovic (52. Suso) - Hakan Calhanoglum, Gonzalo Higuain, Patrick Cutrone (80. Fabio Borini)

Dudalange: Landry Bonnefoi - Jerry Prempeh, Stelvio (75. Mario Pokar), Tom Schnell - Bryan Melisse, Clement Couturier, Marc-Andre Kruska, Dominik Stolz (80. Levan Kenia), Edisson Jordanov - Danel Sinani (87. Nicolas Perez), David Turpel

Żólte kartki: Zapata, Simic - Turpel, Melisse, Stolz