KSW 46: Narkun pokonał Khalidova po raz drugi

Sporty walki

Zrobił to ponownie! Po niezwykle zaciętym pojedynku rewanżowym w walce wieczoru KSW 46 w Gliwicach Tomasz Narkun (16-2, 3 KO, 12 SUB) pokonał Mameda Khalidova (34-6-2, 13 KO, 17 SUB) po raz kolejny. Sędziowie orzekli jednogłośne zwycięstwo 28-latka.

Po marcowej walce rewanż Mameda Khalidova i Tomasza Narkuna musiał dojść do skutku. Wówczas po udanym początku Khalidova, Narkun wykorzystał jego błąd i poddał go duszeniem trójkątnym. Przed drugim starciem w Gliwicach ciężko było wskazać faworyta.

Khalidov wyszedł do walki z nieco innym planem niż w pierwszym pojedynku i nie dążył do skończenia za wszelką cenę. Raz miał go na deskach, jednak przewagę miał Narkun świetnie pracujący niskimi kopnięciami.

Dużo kontrowersji było w drugim starciu. Khalidov wpakował rywalowi palec w oko i sędziowie zmuszeni byli przerwać pojedynek na dłuższą chwilę.

- Co robić? - pytał nerwowo Narkun, kiedy sędzia Goddard przerwał walkę, pytając go o to, czy widzi.

Najwięcej emocji obejrzeliśmy w trzeciej rundzie. Narkun miał przewagę i był bliski poddania rywala w parterze. Wówczas Khalidov sensacyjnie wrócił na górę i przejął inicjatywę. Po wyrównanej batalii w parterze sędziowie zakończyli pojedynek, a obaj zawodnicy kończyli pojedynek kompletnie wyczerpani.

Sędziowie punktowali 30:27, 29:28, 29:28 na korzyść Narkuna, który wygrał drugie starcie z Khalidovem. 38-latek po walce przyznał, że to był jego ostatni pojedynek...