Przełamanie Bayernu w Bundeslidze! Asysta Piszczka

Bayern Monachium przerwał serię trzech meczów bez zwycięstwa w Bundeslidze. W 13. kolejce pokonał na wyjeździe Werder Brema 2:1. Wygrała także Borussia Dortmund, która ograła Freiburg 2:0. Asystę zaliczył Łukasz Piszczek.

Bayern Monachium wygrał dziewięć ostatnich meczów na terenie Werderu Brema, tracąc ledwie pięć bramek. Dodatkowo przeciwko temu klubowi zawsze dobrze grało się Robertowi Lewandowskiemu, który w 15 spotkaniach Bundesligi zdobył aż 14 bramek.

To jednak nie on był bohaterem sobotniego meczu. Strzelanie w Bremie rozpoczął Serge Gnabry, który za pierwszym razem nie pokonał Jiriego Pavlenki, ale szybko naprawił swój błąd, dobijając piłkę do siatki. Jeszcze w pierwszej połowie nieporozumienie gości wykorzystał Yuya Osako.

Bayern zdołał jednak przerwać serię trzech meczów bez zwycięstwa w Bundeslidze. Po raz kolejny na wysokości zadania stanął Gnabry, który wykorzystał dogranie Thomasa Muellera.

To jednak nie zbliżyło graczy Niko Kovaca do pierwszej Borussii Dortmund. Lider Bundesligi po golu Marco Reusa pokonał Freiburg 1:0 i nadal ma dziewięć punktów przewagi nad największym rywalem do mistrzostwa Niemiec. 90 minut rozegrał Łukasz Piszczek.