KMŚ 2018: Asseco Resovia – Fakieł Nowy Urengoj. Relacja i wynik na żywo

W meczu o brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy Asseco Resovia zmierzy się z rosyjskim Fakiełem Nowy Urengoj. Czy podopieczni trenera Gheorghe Cretu wywalczą piąty medal dla Polski w historii tych rozgrywek? Relacja na żywo z meczu o 3. miejsce KMŚ 2018 na Polsatsport.pl od godziny 17.30.

W rozegranych w sobotę półfinałach obie ekipy przegrały z drużynami z Serie A. Asseco Resovia uległa 1:3 Cucine Lube Civitanova, choć wygrała pierwszą partię, a w drugiej prowadziła 16:12.

– Strzelali z zagrywki, my tego nie utrzymywaliśmy i to było widać na tablicy wyników. Szkoda tego drugiego seta, bo mieliśmy okazję, by wyjść z tego ustawienia, w którym straciliśmy masę punktów z rzędu, ale ich nie wykorzystaliśmy – powiedział po tym meczu Mateusz Mika.

Mecz Fakieła z Trentino Volley miał podobny przebieg. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem drużyny rosyjskiej, a w trzech kolejnych inicjatywę przejęli rywale.

W meczu o brąz KMŚ w Częstochowie zobaczymy więc starcie Asseco Resovia – Fakieł Nowy Urengoj. Będziemy też świadkami braterskiego pojedynku: rozgrywający Kawika Shoji zagra w ekipie z Rzeszowa, a po drugiej stronie siatki stanie jego młodszy brat Erik, grający na pozycji libero.

Relacja na żywo z meczu o 3. miejsce KMŚ 2018 na Polsatsport.pl od godziny 17.30.