LSK: Zwycięstwo Enei PTPS Piła

W spotkaniu kończącym 7. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet Enea PTPS Piła wygrała z E.Leclerc Radomką Radom 3:1. Gospodynie wywiązały się z roli faworytek i zgarnęły komplet punktów.

Premierowa odsłona od początku przebiegała pod dyktando gospodyń (8:4, 10:5). Spotkanie w tej części meczu wyglądało tak, jakby radomianki spóźniły się na mecz – grała tylko jedna drużyna. Pilanki pewnie zmierzały po zwycięstwo, które przypieczętował skuteczny atak Klaudii Kaczorowskiej (25:15).

Set numer dwa był już zdecydowanie bardziej wyrównany. W końcówce nastąpiła katastrofa popełniających proste błędy gospodyń, które prowadząc 19:17, przegrały siedem kolejnych akcji (19:24). Wynik na 20:25 ustaliła skutecznym atakiem Renata Biała.

W trzeciej partii siatkarki Enei PTPS wróciły do dobrej gry, przede wszystkim poprawiły skuteczność w ataku. Pomogły im też błędy własne radomianek (aż dziesięć w całym secie). W efekcie w środkowej części tej odsłony gospodynie miały już wyraźną przewagę (17:12, potem 22:17). Seta zakończyła przestrzelona zagrywka Majki Szczepańskiej (25:19).

Czwarty set, po wyrównanym początku, również przebiegał po myśli pilanek, które odskoczyły rywalkom po dwóch trzypunktowych seriach (14:9, 17:10). Spotkanie skutecznym blokiem zamknęła Marharyta Azizowa (25:15), która po chwili odebrała nagrodę MVP za to spotkanie.

Enea PTPS Piła – E. Leclerc Radomka Radom 3:1 (25:15, 20:25, 25:19, 25:15)

Enea PTPS: Marharyta Azizova, Klaudia Kaczorowska, Julia Piotrowska, Anna Stencel, Olga Strantzali, Paulina Szpak – Anna Pawłowska (libero) oraz Aleksandra Trojan.
E.Leclerc Radomka: Izabela Bałucka, Gabriela Borawska, Alicja Grabka, Gabriela Ponikowska, Natalia Skrzypkowska, Majka Szczepańska-Pogoda – Kinga Drabek (libero) oraz Szafagat Aliszanowa, Renata Biała, Sonia Kubacka, Julita Molenda.

Wyniki pozostałych meczów 7. kolejki LSK:

2018-12-01: KSZO Ostrowiec – #VolleyWrocław 3:1 (18:25, 25:17, 25:19, 25:21)
2018-12-01: Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:19, 21:25, 21:25, 25:27)
2018-12-01: Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:21, 26:24)
2018-12-02: Grot Budowlani Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3 (24:26, 25:16, 23:25, 23:25)
2018-12-02: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Chemik Police 0:3 (19:25, 15:25, 23:25).