Polska pokonała Belgię w towarzyskim meczu futsalu

W pierwszym z dwóch zaplanowanych na ten tydzień meczów towarzyskich reprezentacja Polski w futsalu wygrała 2-1 (1-1) z reprezentacją Belgii. Gole w Kwidzynie strzelili Marcin Mikołajewicz i Michał Marek oraz dla gości Abdelhalim Ettalaki. Rewanż zostanie rozegrany w środę, a futsalowców gościć będzie Starogard Gdański.

Reprezentacje Polski i Belgii grały towarzysko, ale oglądając ten mecz, trudno było się tego domyślić. Często górę brały emocje, a końcówka meczu była wyjątkowo zacięta i nerwowa.

Początek wręcz przeciwnie, spotkanie rozpoczęła bowiem mała uroczystość, Marcin Mikołajewicz dostał okazałą paterę z okazji setnego meczu w narodowych barwach. Po chwili sam uczcił swój jubileusz, bo już w 35. sekundzie gry strzałem z bliska dał Polakom prowadzenie.

Belgowie nie mogli się otrząsnąć po tym ciosie, a gospodarze próbowali pójść za ciosem. Bliski zdobycie drugiej bramki był Mikołajewicz, minimalnie niecelnie strzelał Dominik Solecki. Goście otrząsnęli się, w siódmej minucie mogli nawet wyrównać, z minuty na minutę coraz bardziej dominowali w środku boiska, ale cel osiągnęli dopiero pod koniec pierwszej połowy.

W drugiej Belgowie potrafili trzymać Polaków z dala od swojej bramki, sami atakowali co raz groźniej. Kałuża był jednak tego dnia w doskonałej dyspozycji, bohater spotkania nie dał się już pokonać, choć pracy miał co niemiara. Belgowie szczególnie uparcie bombardowali polską bramkę strzałami z dystansu.

Nasi od czasu do czasu też mieli okazje, Tomasz Kriezel świetnie uderzył z rzutu wolnego, ale Gil Claus zdołał strzał obronić. Był bezradny, gdy po rzucie rożnym zwycięskiego gola strzelił Michał Marek. Zawodnik Rekordu Bielsko-Biała to najskuteczniejszy zawodnik rozgrywek ligowych, skutecznością błysnął też w reprezentacji.

Do ostatniego gwizdka mecz był zacięty, Belgowie zaczęli grać z lotnym bramkarzem, ale ich plan zepsuł Dhabi, który dostał drugą żółtą kartkę.

Rewanż w najbliższą środę.

Wynik towarzyskiego meczu w futsalu:

Polska - Belgia 2:1

Bramki: Marcin Mikołajewicz (1'), Michał Marek (26') - Abdelhalim Ettalaki (18')

żółte kartki: Solecki - Dahbi.
czerwona kartka: Dahbi (za drugą żółtą)

Polska: Michał Kałuża - Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Marcin Mikołajewicz, Tomasz Kriezel oraz Michał Kubik, Karol Czyszek, Łukasz Biel, Robert Gładczak, Krzysztof Salisz, Dominik Solecki, Sebastian Leszczak, Bartłomiej Nawrat, Michał Marek.

Belgia: Gil Claus - Valentin Dujacquier, Reda Dahbi, Ibrahim Adnan, Leonardo oraz Pierre Ndjeka, Hamza Zaaf, Joren Paulus, Lucas, Matteo Cordier, Dries Lahraoui, Abdelhalim Ettalaki, Marvin Ghislandi.