PlusLiga: Siatkarze ONICO wygrali z GKS

W zaległym meczu 5. kolejki PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa wygrali z GKS Katowice 3:1. Podopieczni trenera Piotra Gruszki dobrze zaprezentowali się w pierwszym secie, ale w kolejnych oddali inicjatywę ekipie ze stolicy.

Premierowa odsłona toczyła się przy przewadze skuteczniejszych w ofensywie siatkarzy z Katowic. Gospodarze dwukrotnie odrabiali straty (13:13, 18:18), w drugim przypadku, po serii trzech asów serwisowych Bartosza Kwolka uzyskali nawet przewagę. Końcówka seta należała jednak do ekipy GKS, a dwa ostatnie punkty zdobył Rafał Sobański (23:25).

Druga partia biegła po myśli siatkarzy ze stolicy, którzy budowali przewagę dzięki dobrej zagrywce. To właśnie serwisy Antoine Brizarda pozwoliły odskoczyć im na pięć punktów (16:11). Słabsze przyjęcie i błędy własne nie pozwoliły ekipie GKS zmniejszyć strat. Końcówka upłynęła bez większych emocji, a przestrzelona zagrywka Bartosza Krzyśka ustaliła wynik na 25:17.

W trzecim secie, który trwał jeszcze krócej od poprzedniego, gospodarze uporali się z przeciwnikiem w 20 minut. Siatkarze ONICO szybko wypracowali znaczącą przewagę (9:2), a w dalszej części seta katowiczanie nie byli w stanie nawiązać walki. W końcówce, po asie Brizarda, różnica wynosiła już dziesięć oczek (24:14). Skuteczny atak Kwolka zwieńczył tę część meczu (25:15).

Czwarta odsłona również rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy (4:0), ale przyjezdni szybko odrobili straty (6:6), a nawet na moment uzyskali przewagę (9:11). Siatkarze ONICO odpowiedzieli serią sześciu wygranych piłek i odzyskali inicjatywę (15:11). Końcówka znów bez emocji. Błąd serwisowy katowiczan dał rywalom piłkę meczową (24:16), a spotkanie zakończył atak Kwolka (25:18).

W ekipie z Katowic nie zagrał w tym meczu kontuzjowany Emanuel Kohut. Najwięcej punktów: Bartosz Kwolek (20), Piotr Łukasik (13), Graham Vigrass (10) – ONICO; Karol Butryn (13), Tomas Rousseaux (11) – GKS. Gospodarze mieli wyraźną przewagę w ataku (54–41; skuteczność 59%–41%), bloku (11–4) oraz w polu zagrywki (9–6; 4 asy Brizarda, 3 Kwolka). MVP: Antoine Brizard.

ONICO Warszawa – GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:17, 25:15, 25:18)

ONICO: Rodrigues Rafael Araujo, Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Graham Vigrass, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Mateusz Janikowski.
GKS: Karol Butryn, Marcin Komenda, Bartłomiej Krulicki, Tomas Rousseaux, Rafał Sobański, Dawid Woch – Bartosz Mariański (libero) oraz Dominik Depowski, Maciej Fijałek, Bartosz Krzysiek, Gonzalo Quiroga, Wojciech Sobala.