PGE Skra Bełchatów nie może mówić o szczęściu. Na Klubowych Mistrzostwach Świata trafiła do grupy śmierci i nie zdołała wygrać choćby jednego meczu. Najpierw musiała uznać wyższość 1:3 Cucine Lube Civitanova, potem pechowo przegrała 2:3 z Fakiełem Nowy Urengoj, a na koniec po zaciętej walce doznała porażki 2:3 z Zenitem Kazań.

 

Paradoksalnie nieco lepiej sprawa wyglądała w przypadku Asseco Resovii Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia przebojem wdarła się do najlepszej czwórki turnieju, lecz nie zdołała wywalczyć medalu. Na swojej drodze pokonała zespoły takie, jak Sada Cruzeiro (3:2) i Khatam Ardakan (3:0). W finałowych rozgrywkach marzeń o awans do finału pozbawiło rzeszowian włoskie Cucine Lube, a brąz odebrał im wspomniany wyżej Fakieł.

 

Po zakończonym turnieju oba zespoły czeka powrót do PlusLigi. A co się dzieje na arenie krajowej? Najgłośniejszym tematem niezmiennie jest sytuacja Stoczni Szczecin. Na pokładzie zespołu zostało już tylko kilku zawodników. Kibice i zarząd walczą nadal o uratowanie drużyny co i raz wydając nowe oświadczenia i podając do wiedzy mediów nowe informacje. Jak zakończy się ta saga?

 

Wszystkie te tematy poruszy Krzysztof Wanio i jego goście, a będą nimi eksperci Polsatu Sport Wojciech Drzyzga, Maciej Jarosz i Tomasz Wójtowicz.

 

Magazyn #7strefa od godziny 18:30 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.