Faworytem spotkania była drużyna z Łodzi, jednak bydgoszczanki wcale nie zamierzały ułatwiać rywalkom zadania. Pokazał to już pierwszy set. Choć długo toczył się on przy przewadze gospodyń (8:5, 15:11), siatkarki Pałacu odrobiły straty (19:19) i – choć łodzianki miały piłkę setową w górze – wygrały rywalizację na przewagi. Skuteczna kontra Eweliny Krzywickiej, atak Natalii Misiuny oraz błąd Jovany Brakocević dały bydgoszczankom decydujące punkty (24:26).

Druga odsłona toczyła się pod dyktando gospodyń, które szybko odskoczyły na kilka punktów (9:5, 13:7). Wykorzystały też słabą skuteczność rywalek w ataku i w końcówce miały już zdecydowaną przewagę, wygrywając seta 25:16.

Trzecia partia upłynęła pod znakiem dwóch punktowych serii. Najpierw siedem piłek z rzędu zapisały na swe konto przyjezdne (6:13), a potem gospodynie popisały się serią... dziewięciu wygranych akcji (15:13). W końcówce znów przewagę miał Pałac (21:24) i – choć łodzianki obroniły dwie piłki setowe – atak Tamary Gałuchy ustalił wynik na 23:25.

Drużyna z Bydgoszczy efektownie rozpoczęła czwartego seta (1:6), później jednak gospodynie po serii pięciu wygranych akcji odrobiły straty (9:9). W końcówce obie ekipy zafundowały kibicom kolejne w tym meczu punktowe serie: cztery dla Bydgoszczy (14:19), a po chwili cztery dla Grot Budowlanych przy zagrywkach Brakocević (18:19). W końcówce znów odskoczyły przyjezdne (20:24), a łodzianki obroniły trzy piłki meczowe. Co więcej, były blisko do doprowadzenia do gry na przewagi, ale w decydującej akcji pogubiły się po przebiciu rywalek (23:25).

Najwięcej punktów: Jovana Brakocevic (30), Jaroslava Pencova (13) – Budowlani; Ewelina Krzywicka (16), Patrycja Polak Balmas (14), Tamara Gałucha (12), Marta Ziółkowska (11), Natalia Misiuna (10) – Pałac. Gospodynie lepiej punktowały blokiem (12–10), popełniły też mniej błędów własnych od rywalek (21–27), ale mniej punktów uzyskały w ataku (52–53) oraz zagrywką (4–8; 4 asy Brakocević, po 3 Polak i Ziółkowskiej).MVP: Tamara Gałucha – atakująca Pałacu nie zagrała od początku, pojawiła się na parkiecie w drugiej partii, ale skończyła kilka ważnych piłek.

W załączonym materiale wideo skrót meczu Grot Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz, sensacyjnie przegranego przez łodzianki 1:3