LSK: Szóste zwycięstwo Grot Budowlanych Łódź

W zaległym spotkaniu 3. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet BKS Profi Credit Bielsko-Biała przegrały z Grot Budowlanymi Łódź 1:3. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza podniosły się po zaskakującej porażce w poprzedniej kolejce (1:3 z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz) i zwyciężyły po raz szósty w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się od punktowego serwisu Emilii Muchy i właśnie dobra zagrywka pozwoliła gospodyniom uzyskać przewagę na początku seta. Po asie Julii Nowickiej prowadziły już 12:6. Łodzianki ruszyły do odrabiania strat i tym razem to one imponowały w polu serwisowym; as Jovany Brakocević przyniósł wyrównanie (13:13). W dalszej części seta inicjatywę odzyskały zawodniczki BKS (18:15, 23:19). Dwa ostatnie punkty zdobyła dla gospodyń Olivia Różański, która najpierw popisała się skutecznym atakiem, a następnie blokiem (25:20).

W drugim secie, nieco słabszym od poprzedniego, po początkowej przewadze gospodyń (7:5), sześć piłek z rzędu wygrały rywalki (7:11). Siatkarki BKS nie były w stanie odrobić strat. Rywalki grały skutecznie, a gospodynie, zwłaszcza w końcówce, popełniały sporo błędów. Seta zamknęła atakiem ze środka Gabriela Polańska (20:25).

Trzecia odsłona przyniosła scenariusz podobny, jak poprzednia. Po wyrównanym początku (7:7), łodzianki popisały się serią siedmiu wygranych akcji (7:14) i całkowicie zdominowały grę. Nieskuteczne w ataku siatkarki BKS nie miały w dalszej części seta wiele do powiedzenia. W pewnym momencie traciły już dziesięć (9:19), potem trzynaście oczek (9:22). W końcówce zdołały ugrać kilka punktów, ale Agata Babicz skończyła skutecznym atakiem tego jednostronnego seta (15:25).

Czwarta partia toczyła się przy przewadze siatkarek Grot Budowlanych, z tym że gospodynie długo dotrzymywały kroku rywalkom. Gdy po skutecznym ataku Muchy przegrywały 16:17, sprawa zwycięstwa w tej partii wydawała się jeszcze otwarta. Błędy w ataku i zagrywce pozwoliły jednak rywalkom odskoczyć w końcówce (17:22). Dwa ostatnie punkty dla przyjezdnych wywalczyła Anna Bączyńska (19:25).

Najwięcej punktów: Olivia Różański (14), Emilia Mucha (12) – BKS; Jovana Brakocevic (14), Anna Bączyńska (13), Gabriela Polańska (13), Jaroslava Pencova (12), Agata Babicz (10) – Grot Budowlani. MVP: Gabriela Polańska.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:20, 20:25, 15:25, 19:25)

BKS Profi Credit: Emilia Mucha, Kornelia Moskwa, Katarzyna Konieczna, Olivia Różański, Nina Herelova, Julia Nowicka – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Magda Jagodzińska, Marta Krajewska, Martyna Świrad, Marta Wellna.
Grot Budowlani: Gabriela Polańska, Jovana Brakocevic, Anna Bączyńska, Jaroslava Pencova, Femke Stoltenborg, Agata Babicz – Maria Stenzel (libero) oraz Małgorzata Śmieszek, Oliwia Urban, Koleta Łyszkiewicz, Ewelina Tobiasz.