facebook twitter youtube instagram RSS

UFC 231: Jak bohater walki wieczoru znokautował legendę? (WIDEO)

Do marca tego roku Frankie Edgar nigdy nie przegrał przed czasem, a bił się z naprawdę doświadczonymi przeciwnikami. Na gali UFC 222 po raz pierwszy w historii został znokautowany. Autorem spektakularnego skończenia został Brian Ortega (14-0-1NC, 3 KO, 7 SUB) - jeden z główych bohaterów zbliżającej się gali UFC 231.

Tamta walka miała wyłonić kolejnego pretednenta do tytułu wagi piórkowej. Edgar miał już obiecaną walkę z Maksem Hollowayem, lecz do niej doszło z powodu kontuzji mistrza. Ortega zgodził się wejść na zastępstwo. Edgar postanowił zaryzykować i podjął rękawice.

 

Zaczął dobrze. Miał sporą przewagę szybkościową, szybko znikał z pola rażenia Ortegi i karcił go uderzeniami. Przez cztery minuty nic można było mu zarzucić, gdyż jego praca bokserska wyglądała imponująco. Dlatego też końcówka rundy mogła zaskoczyć wiele osób. Ortega naruszył Edgara mocnym łokciem, a za chwilę ruszył z ostrą szarżą. Trafiał regularnie, by w końcu wystrzelić potężnym prawym podbródkowym.

 

Były mistrz wagi lekkiej padł na deski, a Ortega zadał jeszcze dwa ciosy z góry, zanim sędzia Jason Herzog przerwał pojedynek...

 

 

Transmisja gali UFC 231 z walką Joanna Jędrzejczyk - Valentina Shevchenko w nocy z z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport. Studio od godziny 3:00.

Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj:
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij