Lipski miała wystąpić na listopadowej gali w Argentynie i walczyć z Maryną Moroz. Przeciwniczka doznała jednak kontuzji i pojedynek został odwołany. Następnie organizacja zestawiła Brazylijkę z Joanne Calderwood (12-3, 5 KO, 1 SUB). Ich starcie początkowo zaplanowane było na UFC 233. Organizacja postanowiła jednak przełożyć pojedynek na galę, która 19 stycznia odbędzie się w nowojorskiej hali Barclays Center.

Lipski wygrała ostatnie dziewięć walk, w tym aż siedem przed czasem. Calderwood dla największej organizacji MMA na świecie stoczyła już siedem pojedynków, czterokrotnie wygrywała. Ostatnio pokonała Kalindrę Farięwcześniej zanotowała jednak dwie porażki z rzędu ulegając kolejno Jessice Andrade oraz Cynthi Cahilo.

 


Walka Lipski - Calderwood odbędzie się w kategorii muszej. Już w sobotę o pas mistrzowski tej dywizji powalczy Joanna Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB). Rywalką Polki będzie Valentyna Shevchenko (15-3, 4 KO, 7 SUB).


Transmisja gali UFC 231 z walką Shevchenko - Jędrzejczyk w Polsacie Sport. Początek studia od godziny 3.00. Transmisja gali od 4.00.