PE koszykarek: Gorzowianki wygrały czwarty mecz

Koszykarki drużyny InvestInTheWest Enea Gorzów pokonały w czwartek na wyjeździe Spartaka Region Widnoje Moskwa 83:68 (28:15, 21:20, 22:19, 12:14) w meczu 5. kolejki grupy A Pucharu Europy. To czwarte zwycięstwo gorzowianek w tych rozgrywkach.

Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem InvestInTheWest 28:15. Na początku drugiej odsłony Spartak nieco zmniejszył stratę, ale po krótkim przestoju gorzowianki zaczęły trafiać i ponownie były lepsze. Ta część meczu zakończyła się ich wygraną 21:20. Liderami polskiej drużyny były Litwinka Laura Juskaite i Belgijka Kyara Linskens – rzucając odpowiednio 12 i 11 punktów.

Po zmianie stron mające 14 punktów przewagi koszykarki z Gorzowa nie zamierzały oddawać pola rywalkom. Kontrolowały wydarzenia na parkiecie i powiększały swoją przewagę. Po trzech kwartach prowadziły 71:54. W czwartej części meczu Rosjanki nie były w stanie odwrócić losów spotkania. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem InvestInTheWest 83:68.

We własnej hali gorzowianki wygrały ze Spartakiem 88:76.

W 6. kolejce, kończącej zmagania grupowe, drużyna z Gorzowa podejmie 13 grudnia szwedzki zespół Soedertaelje Kings.

Spartak Region Widnoje Moskwa - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 68:83 (15:28, 20:21, 19:22, 14:12)

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski: Ariel Atkins 18, Kyara Linskens 15, Laura Juskaite 15, Maria Papowa 10, Julija Rycikawa 8, Sharnee Zoll-Norman 7, Annamaria Prezelj 6, Daria Stelmach 2, Katarzyna Fikiel 2, Katarzyna Dźwigalska 0.

Najwięcej punktów dla Spartaka: Jennifer O'Neill 16, Daria Kurylczuk 14, Daria Kołosowska 11.