W najbliższy weekend Joanna Jędrzejczyk może przejść do historii jako pierwsza zawodniczka, która zdobędzie pasy dwóch kategorii wagowych. Do tej pory w męskim UFC dokonało tego tylko pięciu fighterów, a przecież historia panów liczy prawie dziesięć lat więcej. W Toronto czeka Polkę jednak wyzwanie największego kalibru. Do klatki wejdzie z Valentiną Shevhchenko, zawodniczką, która trzykrotnie pokonywała Polkę w walkach na zasadach muay thai.
 
Jędrzejczyk jest pewna swego i nie obawia się debiutu w nowej dla siebie, muszej kategorii wagowej. - W sobotę zdobędę pas i udowodnię, że jestem najlepszą zawodniczką w historii kobiecego MMA - powiedziała podczas konferencji prasowej.
 
- Doświadczenie zdobyte w walkach z Joanną na zasadach MMA dało mi wiele. Wiem, czego mogę się po niej spodziewać. Znam jej szybkość i siłę. Wiem, że jest gotowa i dobrze. Nigdy nie szukałam rywalek niegotowych w pełni na wyzwanie w mojej osobie - odpowiedziała Polce w jednej z wypowiedzi Shevchenko.
 
Po zakończeniu konferencji prasowej doszło do tradycyjnego spotkania "twarzą w twarz" obu bohaterek drugiej walki wieczoru gali UFC 231. Jędrzejczyk w swoim stylu obniżyła pozycję i groźnie wymieniła spojrzenia z reprezentantką Peru. Było naprawdę intensywnie!
 
 
Transmisja gali UFC 231 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport! Studio wprowadzające do wydarzenia rozpoczynamy od godziny 3:00.