PGNIG Superliga: Mistrzowie Polski nie dali szans rywalom

Piłka ręczna

PGE Vive Kielce pewnie pokonało Gwardię Opole 40:30 w ramach 14. kolejki PGNIG Superligi piłki ręcznej. Kielczanie z kompletem zwycięstw przewodzą w grupie granatowej.

Goście przyjechali do Hali Legionów w osłabionym 14-osobowym składzie. Na parkiecie zabrakło dwóch zawodników - rozgrywającego Przemysława Zadury oraz bramkarza Mateusza Zembrzyckiego. Bez nich opolanie i tak byli skazywani na pożarcie przez zawodników Talanta Dujszebajewa, który musiał poradzić sobie bez takich gwiazd jak Michał Jurecki, Marko Mamić i Julen Aguinagalde. Już początek spotkania pokazał, że w starciu z mistrzami Polski o pozytywny wynik będzie niesamowicie trudno. Po zaledwie trzech minutach kielczanie prowadzili 4:0, a 180 sekund później Rafał Kuptel poprosił o czas dla przyjezdnych. Przerwa na żądanie niewiele zmieniła, bo nadal stroną dominującą byli żółto-biało-niebiescy. Efekt do przerwy? PGE VIVE Kielce prowadziło różnicą dziewięciu bramek.

Po zmianie stron nadal dominowali gospodarze, którzy kontrolowali przebieg spotkania. Opolanie popełniali błędy, które błyskawicznie wykorzystywali zawodnicy Dujszebajewa. Szybkie kontry i efektowne wrzutki - takimi zagraniami w piątkowe popołudnie popisywali się kielczanie. Kolejna przerwa na żądanie trenera gości sprawiła, że Gwardia stała się skuteczniejsza, ale nie na tyle, żeby zagrozić mistrzom Polski. PGE VIVE Kielce wygrało ostatecznie 40:30, a w ich szeregach najlepiej spisali się  Blaz Janc, Władisław Kulesz i  Arkadiusz Moryto.  Każdy z nich rzucił po sześć bramek.

PGE VIVE Kielce - KPR Gwardia Opole 40:30 (21:12)

PGE VIVE: Ivić, Wałach - Bis 2, A. Dujshebaev 1, Jachlewski 2, Janc 6, Lijewski 2, Jurkiewicz 3, Kulesz 6, Moryto 6, Cindrić 4, Fernandez Perez 4, D. Dujshebaev 2, Karalek 2.

Gwardia: Skrzypczyk, Malcher - Siwak 3, Zarzycki 1, Klimków, Tarcijonas, Zieniewicz 3, Jankowski 3, Kawka 6, Mauer 2, Milewski, Morawski 1, Skraburski 7, Lemaniak 3.