Kosmiczny weekend Polaków za granicą! Worek z golami rozwiązany

To był wyjątkowo udany tydzień w wykonaniu Polaków grających za granicą! Na listy strzelców wpisali się m.in. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki, Krzysztof Piątek, Mariusz Stępiński oraz Kamil Wilczek. Sprawdźcie szczegóły!

Miniony weekend należał do Biało-Czerwonych! Zaczęło się od Neapolu, gdzie wynik meczu z Frosinone Calcio otworzył Piotr Zieliński. Pomocnik wicelidera Serie A płaskim strzałem zdobył swoją trzecią ligową bramkę w tym sezonie. Po zmianie stron było jeszcze lepiej, bowiem dwa trafienia zaliczył Arkadiusz Milik, a Napoli rozgromiło beniaminka 4:0. Dla snajpera były to gole numer sześć i siedem w tej kampanii.

W tym samym czasie dubletem popisał się także Robert Lewandowski, który był postacią pierwszoplanową Bayernu, który pewnie zwyciężył z FC Nurnberg 3:0. Było to pierwsze domowe zwycięstwo mistrza Niemiec w Bundeslidze od 15 września! To nie był koniec wspaniałej soboty: gola w Championship zaliczył Kamil Grosicki, a w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry asystę w Serie A zanotował Dawid Kownacki.

Była jeszcze niedziela, która okazała się równie owocna. To znowu był dzień Polaków: Mariusz Stępiński trafił dla Chievo, Kamil Wilczek dla Broendby, Damian Kądzior dla Dinama Zagrzeb, z kolei Krzysztof Piątek dla Genoi. Dzięki pewnej egzekucji rzutu karnego ostatni z wymienionych wyprzedził Cristiano Ronaldo i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców Serie A.

ANGLIA

Jan Bednarek (Southampton) - poza kadrą meczową na mecz z Tottenhamem (1:3), 90 minut w meczu z Cardiff
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) – na ławce w meczu ze Stoke (0:2)
Artur Boruc (Bournemouth) - na ławce w meczach z Huddersfield (2:1) oraz Liverpoolem (0:4)
Łukasz Fabiański (West Ham) – 90 minut w meczu z Cardiff (3:1) oraz 90 minut w meczu z Crystal Palace (3:2)
Kamil Grosicki (Hull City) – 84 minuty i gol w meczu z Millwall (2:2)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - 73 minuty w meczu z Leeds (1:2)
Tomasz Kuszczak (Birmingham City) - poza kadrą na mecz z Bristol City (0:1)
Krystian Bielik (Charlton Athletic) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Blackpool (1:2)
Mateusz Klich (Leeds) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Queens Park Rangers (2:1)
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) – 79 minut w meczu z Norwich (2:3)

AZERBEJDŻAN

Jakub Rzeźniczak (Karabach Agdam) – poza kadrą na mecz z FK Keszla (5:1) oraz 90 minut w meczu z FK Zira (6:0)

BELGIA

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – poza kadrą na mecz Pucharu Belgii z Royal Charleroi (3:1) oraz ligowy z KV Kortrijk (1:1), z powodu kontuzji
Bartosz Kapustka (OH Leuven) - 90 minut w meczach z Lommel SK (1:2) oraz KSV Roeselare (1:3)

BUŁGARIA

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – 77 minut w meczu z CKSA Sofia (1:1) oraz 90 minut w meczu ze Slavią Sofia (2:0)
Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad) – na ławce w meczu z CSKA Sofia (1:1) oraz 62 minut w meczu z ze Slavią Sofia (2:0)

CHINY

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – zakończył sezon

CHORWACJA

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – 77 minut i gol w meczu z Interem Zapresić
Łukasz Zwoliński (Gorica) – 90 minut w meczu z NK Osijek (1:2)

DANIA

Kamil Wilczek (Broendby) – 90 minut, gol i żółta kartka w meczu z Velje BK (1:2)

FRANCJA

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu z Amiens (2:0), natomiast mecz z OGC Nice został przełożony ze względu na zamieszki we Francji
Igor Lewczuk (Bordeaux) - poza kadrą na mecz z St. Etienne (3:2) z powodu kontuzji kostki, natomiast mecz z Angers został przełożony ze względu na zamieszki we Francji
Rafał Kurzawa (Amiens) - poza kadrą na mecze z AS Monaco (0:2) oraz z Guingamp (2:1) z powodu kontuzji mięśnia

HOLANDIA

Filip Bednarek (sc Heerenveen) - na ławce w meczu z Willem II (5:1)
Karol Niemczycki (NAC Breda) - na ławce w meczu z Vitesse (2:1)

NIEMCY

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - poza kadrą na mecz z TSG 1899 Hoffenheim (2:2), z powodu choroby
Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – 90 minut w meczu z FC Magdeburg (1:1)
Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) - 90 minut w meczu z Werderem Brema (1:3)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i dublet w meczu FC Nurnberg (3:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut i żółta kartka w meczu z FC Schalke 04 (2:1)
Waldemar Sobota (St. Pauli) - mecz z VfL Bochum zaplanowano na poniedziałek

ROSJA

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) – 90 minut i żółta kartka w meczu z FK Orenburg (2:1)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - 90 minut w meczu z FK Orenburg (2:1)
Maciej Wilusz (FK Rostów) – poza kadrą na mecz z Krylją Sowietow Samara (0:1)

TURCJA

Jarosław Jach (Rizespor) – poza kadrą na mecz z Galatasaray (2:2)
Łukasz Szukała (Ankaragucu) - mecz z Basaksehirem zaplanowano na poniedziałek

UKRAINA

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w meczu z Czernomorcem Odessa (2:0) oraz 90 minut w meczu z Karpatami Lwów (4:0)

WŁOCHY

Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – obejrzał czerwoną kartkę (dwie żółte) w 92. minucie meczu z SS Lazio (2:2)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) – 90 minut i żółta kartka w meczu z SS Lazio (2:2)
Dawid Kownacki (Sampdoria Genua) – wszedł w 65. minucie meczu z SS Lazio (2:2) i zaliczył asystę
Thiago Cionek (SPAL 2013) – pauzował w meczu z Genoa CFC (1:1) za nadmiar kartek
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – na ławce w meczu z US Sassuolo (3:3)
Paweł Jaroszyński (Chievo Werona) – na ławce w meczu z Parma Calcio (1:1)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – 90 minut i gol w meczu z Parma Calcio (1:1)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z Empoli (1:2)
Arkadiusz Milik (Napoli) – wszedł w 82. minucie meczu z Atalantą (2:1) i strzelił gola oraz rozegrał 90 minut w meczu z Frosinone Calcio (4:0), w którym strzelił dublet
Piotr Zieliński (Napoli) – wszedł w 77. minucie meczu z Atalantą (2:1) oraz rozegrał 90 minut w meczu z Frosinone Calcio, w którym strzelił gola i zobaczył żółtą kartkę
Bartosz Salamon (Frosinone) – na ławce w meczu z SSC Napoli (0:4)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – 90 minut w meczu z Interem Mediolan (1:0)
Arkadiusz Reca (Atalanta) – na ławce w meczach z SSC Napoli (1:2) oraz Udinese Calcio (3:1)
Michał Marcjanik (Empoli) – na ławce w meczu z Bologna FC (2:1)
Krzysztof Piątek (Genoa CFC) – 90 minut i gol z rzutu karnego w meczu ze SPAL 2013 (1:1)
Łukasz Teodorczyk (Udinese) – poza kadrą na mecz z Atalantą (1:3)