LSK: Derby Łodzi dla ŁKS

W spotkaniu kończącym 9. kolejkę LSK siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 1:3. Derby dostarczyły kibicom sporo emocji, walki i dobrej siatkówki.

W pierwszym secie długo przeważały siatkarki Grot Budowlanych (16:12, 18:14), ale ŁKS zdołał odrobić straty (19:19), dzięki czemu byliśmy świadkami emocjonującej końcówki. W niej decydujące akcje wygrały podopieczne Błażeja Krzyształowicza. Agata Babicz przebiła się przez blok rywalek, a po chwili Gabriela Polańska zaatakowała przechodzącą piłkę, kończąc  tę partię (25:23).

W drugiej odsłonie przewagę miały siatkarki ŁKS Commercecon (8:13) i choć rywalki zdołały odrobić straty, wygrywając kilka piłek z rzędu (15:14). Później to jednak drużyna trenera Michala Maska przejęła inicjatywę. W końcówce gospodynie przegrywały już wyraźnie (16:21), a po asie serwisowym Agaty Wawrzyńczyk ŁKS miał piłkę setową (19:24). Rywalki ruszyły jeszcze do odrabiania strat, obroniły się w trzech akcjach, ale zerwany atak Babicz ustalił wynik na 22:25.

Trzecią partię lepiej rozpoczęły siatkarki ŁKS (1:4, 4:8), ale gra szybko się wyrównała i wynik długo oscylował wokół remisu (8:8, 13:13, 18:18). Zwycięzcę tej odsłony wyłoniły dwie piłki od stanu 23:23. Najpierw skutecznie zaatakowała Wawrzyńczyk, a w kolejnej akcji Aleksandra Wójcik przedarła się przez blok rywalek, kończąc seta (23:25).

Początek czwartego seta to z kolei przewaga Grot Budowlanych (4:0). Siatkarki ŁKS dogoniły rywalki i znów oglądaliśmy walkę punkt za punkt. Katastrofa Grot Budowlanych nastąpiła od stanu 16:15. Marta Wójcik najpierw popisała się efektowną kiwką, a potem powędrowała w pole zagrywki i poprowadziła swą drużynę do triumfu! Dwa ostatnie punkty dla zwyciężczyń uzyskała Regiane Bidias (16:25). MVP: Marta Wójcik.

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 16:25)

Grot Budowlani: Femke Stoltenborg, Agata Babicz, Jovana Brakocevic, Jaroslava Pencova, Gabriela Polańska, Anna Bączyńska – Maria Stenzel (libero) oraz Oliwia Urban, Małgorzata Śmieszek, Ewelina Tobiasz.
ŁKS Commercecon: Valerie Nichol, Klaudia Alagierska, Regiane Bidias, Monika Bociek, Ewa Kwiatkowska, Aleksandra Wójcik – Krystyna Strasz (libero) oraz Marta Wójcik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agata Wawrzyńczyk.