PE koszykarek: Wysokie zwycięstwo InvestInTheWest Enea Gorzów

Koszykarki drużyny InvestInTheWest Enea Gorzów pokonały w czwartek szwedzki zespół Soedertaelje Kings 113:57 (30:20, 33:16, 23:13, 27:8) w meczu 6. kolejki grupy A Pucharu Europy. To piąta wygrana gorzowianek w tych rozgrywkach, która zapewniła im pierwsze miejsce w grupie.

Spotkanie nie miało wielkiej historii. Przewaga gorzowianek był wyraźna od początku. Po pierwszych 10 minutach miały 10-punktową przewagę, a po kolejnej odsłonie prowadziły już 63:36. W pierwszej połowie najskuteczniejsze w drużynie z Gorzowa były Litwinka Laura Juskaite i Białorusinka Maria Papowa mając na koncie odpowiednio 11 i 9 punktów. InvestInTheWest miał znacznie wyższą skuteczność od szwedzkiej drużyny i dużą przewagę na tablicach.

Po zmianie stron sytuacja na parkiecie nie uległa zmianie. Nadal inicjatywa była po stronie miejscowej drużyny. Koszykarki z Soedertaelje nie mogły sobie poradzić z twardą obroną rywalek, które po ich stratach wyprowadzały skuteczne kontry. Po trzeciej kwarcie InvestInTheWest miał 37 punktów przewagi nad zespołem ze Skandynawii. Natomiast w czwartej przekroczył granicę stu punktów, pokonując ostatecznie Soedertaelje 113:57.

InvestInTheWest w listopadzie wygrał na wyjeździe ze szwedzką drużynę 84:57.

W fazie grupowej Pucharu Europy gorzowianki przegrały jeden mecz, w 1. kolejce z Artego w Bydgoszczy. Tym samym drużyna prowadzona przez Dariusz Maciejewskiego pewnie wywalczyła sobie awans do następnej fazy rozgrywek.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Soedertaelje Kings 113:57 (30:20, 33:16, 23:13, 27:8)

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski: Laura Juskaite 27, Maria Papowa 15, Kyara Linskens 12, Katarzyna Fikiel 11, Annamaria Prezelj 11, Daria Stelmach 10, Sharnee Zoll-Norman 9, Ariel Atkins 7, Julija Rycikawa 6, Katarzyna Dźwigalska 5

Najwięcej punktów dla Soedertaelje Kings: Deanna Hope Weaver 23, Ellen Astrom 12, Nena Trajchevska 8