ME piłkarek ręcznych: Rosja w finale po wygranej z Rumunią

Piłka ręczna

Piłkarki ręczne Rosji awansowały jako pierwsze do niedzielnego finału mistrzostw Europy. W piątkowym półfinale pokonały w Paryżu grającą bez swojej najlepszej zawodniczki Cristiny Neagu reprezentację Rumunii 28:22.

Mecz był wyrównany tylko w pierwszej połowie. Po przerwie Rosjanki - mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro - na niewiele pozwalały rywalkom, systematycznie powiększając przewagę. Pierwszego gola w drugiej połowie Rumunki zdobyły dopiero w 38. minucie.

Uznawana trzykrotnie za najlepszą piłkarkę ręczną świata (2010, 2015, 2016) Neagu doznała kontuzji w ostatnim meczu drugiej fazy turnieju z Węgrami, przegranym 29:31.

W ekipie rosyjskiej popis gry dała Anna Wiachiriewa, która zdobyła 13 bramek.

Wcześniej w piątek w meczu o piąte miejsce broniąca tytułu Norwegia wygrała w Paryżu ze Szwecją 38:29 (22:14).

Polki, które odpadły w pierwszej fazie turnieju, ostatecznie zostały sklasyfikowane na 14. miejscu. W drugim półfinale, który rozpocznie się o godz. 21.00, gospodarz turnieju Francja zmierzy się z Holandią.