Za nami faza grupowa Ligi Mistrzów, podczas której poznaliśmy 16 najlepszych ekip Europy. Kluczowymi elementami najlepszych zespołów są oczywiście bramkarze. Słynne zdanie głosi bowiem, że "ofensywą wygrywa się bowiem mecze, a defensywą puchary i mistrzostwa"...
 
Obok najpiękniejszych bramek wyróżniliśmy więc także najlepsze interwencje. Bramkarze dwoili się i troili, aby błyszczeć mogli napastnicy. Wśród wyróżnionych znalazł się polski akcent, a mianowicie fenomenalna interwencja golkipera Juventusu w meczu z Valencią.
 
Reprezentant Polski ma jednak poważną konkurencję. Do stawki wybraliśmy aż dwie parady Davida De Gei, który wiele razy ratował z opresji Manchester United. Nie zabrakło także Alissona Beckera, który zapewnił Liverpoolowi awans do 1/8 finału broniąc "setkę" Arkadiusza Milika.
 
Innym polskim akcentem jest... Robert Lewandowski. W spotkaniu ostatniej kolejki fazy grupowej "Lewy" co prawda pokonał Andrę Onanę z Ajaksu, jednak w drugiej sytuacji "oko w oko" niezwykle instynktownie interweniował Kameruńczyk.
 
TOP10 interwencji fazy grupowej LM:
 
1. Oliver Baumann (Hoffenheim vs Manchester City)
2. Odisseas Vlachodimos (Ajax vs Benfica)
3. David De Gea (Manchester United vs Juventus)
4. Wasilios Barkas (Bayern vs AEK Ateny)
5. Jeroen Zoet (Tottenham vs PSV Eindhoven)
6. Wojciech Szczęsny (Valencia vs Juventus)
7. David De Gea (Manchester United vs Young Boys)
8. Alisson Becker (Liverpool vs Napoli)
9. Jasper Cillessen (FC Barcelona vs Tottenham)
10. Andre Onana (Ajax vs Bayern)
 
TOP10 najlepszych interwencji w załączonym materiale wideo.