Trwa świetna passa Borussii Dortmund. Alcacer przegonił Lewandowskiego

W ostatnim sobotnim meczu 15. kolejki Bundesligi lider tabeli Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Werder Brema 2:1 i powiększyła swoją przewagę nad drugą Borussią Moenchengladbach i trzecim Bayernem Monachium do dziewięciu punktów. Swojego jedenastego gola w tym sezonie strzelił Paco Alcacer, który tym samym został samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców rozgrywek.

Piłkarze z Dortmundu wiedzieli już przed wyjściem na murawę, że swój mecz wygrał Bayern Monachium, toteż koniecznie potrzebowali zwycięstwa z Werderem, aby zachować dziewięciopunktową przewagę w tabeli nad najgroźniejszym rywalem w walce o mistrzostwo.

Podwójnie zmotywowany był z pewnością Paco Alcacer, który miał świadomość, że swój dorobek strzelecki powiększył Robert Lewandowski, zrównując się tym samym z reprezentantem Hiszpanii. Były piłkarz m.in. Valencii już w 20. minucie trafił do siatki, zostając samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych snajperów Bundesligi z jedenastoma bramkami. Siedem minut później gospodarze prowadzili już 2:0, a dziesiątego gola w sezonie strzelił Marco Reus, który z kolei dogonił Lewandowskiego pod tym względem.

Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Max Kruse, ale ponieważ w drugiej połowie kibice nie oglądali już żadnych goli, Borussia mogła cieszyć się ze skromnego, ale cennego zwycięstwa. Cały mecz w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek.

Warto podkreślić, że dortmundczycy po 15. kolejkach jako jedyni są niepokonani w lidze.

Borussia Dortmund - Werder Brema 2:1 (2:1)
Bramki: Alcacer (20.), Reus (27.) - Kruse (35.)