PŚ w biegach: Johaug znów najlepsza! Norweżka wygrała w Davos

Świetnie spisująca się w tym sezonie Norweżka Therese Johaug odniosła piąte indywidualne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, tym razem w biegu na 10 km techniką dowolną w Davos. Zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu. Johaug uzyskała czas 26.06,9 i wyprzedziła o 12,1 s rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg oraz o 19,2 Finkę Kristę Parmakoski.

Powracająca po dwóch sezonach zawieszenia za doping 30-letnia Johaug pozostaje w tym sezonie jak na razie niepokonana. Wcześniej zwyciężyła "klasykiem" na 10 km w Kuusamo, a następnie triumfowała na tym samym dystansie "łyżwą" w Lillehammer. Nie miała sobie równych także w biegu na dochodzenie na 10 km techniką klasyczną. W norweskim Beitostoelen wygrała natomiast na 15 km "łyżwą". Tydzień temu była również najlepsza wraz z koleżankami z reprezentacji, zwyciężając w sztafecie 4x5 km.

W niedzielę w Szwajcarii Izabela Marcisz zajęła 43. miejsce, a Urszula Łętocha była 56. W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Johaug z 600 punktami, przed Flugstad Oestberg (451) i Szwedką Ebbą Andersson (409).