Kluby z Holandii lubią szukać diamentów właśnie w tym kraju. Ostatnio brylowało w tym głównie PSV Eindhoven, które ma w składzie Hirvinga Lozano oraz Ericka Gutierreza. Już niedługo może z nimi rywalizować Diego Lainez. 18-latek reprezentuje barwy CF America. Jest w stanie grać praktycznie na każdej pozycji w ataku. W tym sezonie strzelił pięć goli.

 

W miniony weekend CF America sięgnęła po trzynaste mistrzostwo ligi Apertura. Lainez wyznał, że jego marzeniem są występy w silnych rozgrywkach zagranicznych, ale nie chciał zdradzić szczegółów. Zainteresowany jego usługami był m.in. Olympique Lyon, ale wszystko wskazuje na to, że wyścig o podpis na kontrakcie Laineza wygra Ajax Amsterdam.

 

ESPN oraz MARCA podają, że 18-letni zawodnik ma być "największym transferem w meksykańskim futbolu". Najdroższym reprezentantem Meksyku jest obecnie Raul Jimenez (z Atletico do Benfiki za 22 miliony euro). Z kolei najdroższym transferem z ligi meksykańskiej jest Enner Valencia (z Pachuki do West Ham United za 15 milionów euro). Za to najdroższym Meksykaninem sprzedanym poza granice kraju jest Hector Herrera (z Pachuki do FC Porto za 11 milionów euro)

 

Nie wiadomo ile dokładnie będzie kosztował utalentowany Lainez, ale musi to być kwota przekraczająca minimum 10 mln euro.