Alpejski PŚ: Stuhec ponownie najszybsza

Dzień po zwycięstwie w zjeździe Słowenka Ilka Stuhec wygrała w Val Gardenie także supergigant alpejskiego Pucharu Świata. Zaledwie o 0,05 s wyprzedziła Austriaczkę Nicole Schmidhofer i Tinę Weirather z Liechtensteinu. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 43. miejsce.

Na dwa miesiące przed mistrzostwami świata w szwedzkim Aare Stuhec odzyskała formę, jaką imponowała w sezonie 2016/2017, gdy wygrała siedem pucharowych zawodów. Została wówczas także mistrzynią świata w zjeździe. Później doznała jednak ciężkiej kontuzji kolana, która wykluczyła ją m.in. z igrzysk w Pjongczangu.

W środę, na szybkiej jak na supergigant trasie, Słowenka wygrała nieznacznie. Schmidhofer i Weirather wyprzedziła tylko o 0,05 s, a czwartą Szwajcarkę Jasmine Flury o kolejną setną sekundy.

Gąsienica-Daniel straciła do Stuhec 2,69, co dało jej miejsce pod koniec stawki.

W klasyfikacji generalnej PŚ oraz tej konkurencji prowadzi triumfatorka dwóch dotychczasowych supergigantów Amerykanka Mikaela Shiffrin, która w Val Gardenie nie startowała.