Bundesliga: Pięć bramek i wielkie emocje w Lipsku! Beniaminek z trzecią wygraną z rzędu

Sobotnie mecze 17. kolejki Bundesligi dostarczyły sporo emocji wszystkim sympatykom niemieckiej ekstraklasy. Najwięcej działo się w Lipsku, gdzie miejscowi wygrali rzutem na taśmę 3:2 z Werderem Brema.

Podrażniony ostatnią porażką z Bayernem Monacium w Bundeslidze RB Lipsk chciał zakończyć rok efektownym zwycięstwem. Na pierwsza bramkę kibice zgromadzeni na Red Bull Arena musieli poczekać jednak do 22 minuty. Piękną szarżą popisał się Lucas Klostermann. Mocny strzał Niemca z pola karnego wylądował pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Jiriego Pavlenkę. Na przerwę gospodarze schodzili w jeszcze lepszych nastrojach, bo na 2:0 podwyższył Timo Werner. Dla napastnika reprezentacji Niemiec było to już jedenaste trafienie w rozgrywkach. W drugiej połowie do głosu doszli goście i kwadrans przed końcowym gwizdkiem wyrównali stan rywalizacji. Gole dla Werderu strzelali Max Kruse i Joshua Sargent. Ten drugi na murawie pojawił się dziesięć minut wcześniej. Jeszcze lepszego wyczynu dokonał zmiennik gospodarzy Portugalczyk Bruma, który zaledwie po sześciu minutach od zameldowania się na boisku dał cenne zwycięstwo RB Lipsk.

W coraz lepszej formie są natomiast piłkarze Fortuny Dusseldorf. Beniaminek po zwycięstwach nad Freiburgiem i... Borussią Dortmund wygrał rzutem na taśmę z Hannoverem 96. Bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie drugiej połowy zdobył 36-letni Oliver Fink.

W pozostałych sobotnich spotkaniach 17. kolejki Bundesligi - Bayer Leverkusen pokonał u siebie Herthę Berlin 3:1. Reszta meczów rozgrywanych o 15:30 kończyła się zwycięstwami gości. Freiburg wygrał 1:0 z 1. FC Nuernebeg, a Schalke okazało się lepsze od VfB Stuttgart (3:1).

Rok 2018 na czele tabeli Bundesligi zakończy Borussia Dortmund. Zespół Łukasza Piszczka ma dziewięć punktów przewagi nad swoją imienniczką z Moenchengladbach, którą pokonał 2:1 na inaugurację 17. kolejki. Trzeci jest Bayern. Bawarczycy w sobotni wieczór zmierzą się z Eintrachtem Frankfurt. W przypadku zwycięstwa lub remisu drużyna Roberta Lewandowskiego wyprzedzi w tabeli "Źrebaki". Jak w ostatnim meczu roku spisze się kapitan reprezentacji Polski? Do tej pory napastnik Biało-Czerwonych w niemieckiej ekstraklasie strzelił dziesięć goli. Do prowadzących w klasyfikacji Luki Jovicia i Paco Alcacera  traci dwie bramki.

Wyniki sobotnich meczów 17. kolejki Bundesligi:

Bayer Leverkusen - Herta Berlin 3:1 (2:1)
Bramki: Kevin Volland 6, Kai Havertz 23, 49 - Jordan Torunarigha 26

Hannover 96 - Fortuna Dusseldorf 0:1 (0:0)
Bramka: Oliver Fink 90+2

1. FC Nuernberg - SC Freiburg 0:1 (0:1)
Bramka: Manuel Gulde 19

RB Lipsk - Werder Brema 3:2 (2:0)
Bramki: Lukas Klostermann 22, Timo Werner 44, Bruma 87 - Max Kruse 67, Joshua Sargent 77

VfB Stuttgart - Schalke 1:3 (0:1)
Bramki: Nicolas Ivan Gonzalez 76 - Steven Skrzybski 10, Salif Sane 70, Ahmed Kutucu 78