Liga VTB: Porażka Stelmetu Enea BC Zielona Góra z rosyjską drużyną

Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra przegrali we własnej hali z Lokomotiwem Kubań Krasnodar z reprezentantem Polski Mateuszem Ponitką 67:73 (16:18, 14:13, 18:19, 19:23) w swoim dziewiątym meczu Zjednoczonej Ligi VTB. To ich siódma porażka w tych rozgrywkach.

Gospodarze stoczyli wyrównany pojedynek z faworytem, który dopiero w czwartej kwarcie uzyskał minimalną przewagę, głównie dzięki przewadze w walce pod tablicami - w całym meczu było 42:34 dla Lokomotiwu.

Zielonogórzanie, występujący bez kontuzjowanego Amerykanina Markela Starksa (uraz kolana), mieli nawet lepszy procent rzutów za dwa punkty od rywali (51 przy 47 procentach Rosjan), ale w końcówce nie ustrzegli się błędów. Najlepszy na parkiecie był kapitan Łukasz Koszarek - 12 pkt, osiem asyst i pięć zbiórek.

Mateusz Ponitka przebywał na parkiecie 28 minut i uzyskał dla Lokomotiwu sześć punktów, cztery zbiórki i asystę.

Kolejne spotkanie Stelmet rozegra 6 stycznia w Krasnodarze, ponownie z drużyną Kubania.

Stelmet to trzeci polski klub, po Asseco Gdynia i PGE Turowie Zgorzelec, występujący w rozgrywkach, których tytularnym sponsorem jest jeden z rosyjskich banków. W 14-zespołowej lidze rywalizują przede wszystkim ekipy z Rosji, ale także z Estonii, Łotwy, Białorusi czy Kazachstanu.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Lokomotiw Kubań Krasnodar 67:73 (16:18, 14:13, 18:19, 19:23)

Stelmet: Zeljko Sakic 16, Łukasz Koszarek 12, Darko Planinic 12, Michał Sokołowski 11, Gabe DeVoe 9, Jarosław Mokros 5, Przemysław Zamojski 2, Adam Hrycaniuk 0, Filip Matczak 0