Chelsea lepsza od Watford. Jubileusz Hazarda

Na Vicarage Road odbyło się spotkanie kończące Boxing Day, w którym Chelsea pokonała Watford 2:1. Trzy punkty zapewnił niezawodny Eden Hazard, który w świąteczny wieczór zdobył dwie bramki, świętując jubileusz w barwach "The Blues". Belg zdobył swoją setną bramkę w barwach klubu.

W pierwszej połowie Chelsea przez ponad 45 minut nie potrafiła znaleźć drogi do bramki rywala. Liczne próby często kończyły się utratą piłki po niedokładnym rozegraniu. Watford z kolei bardzo groźnie kontratakowało, strzały wielokrotnie w ostatniej chwili blokowali obrońcy "The Blues". Dopiero w doliczonym czasie gry wynik otworzył Hazard. Radość gości nie trwała zbyt długo, ponieważ chwilę później wyrównał Robert Pereyra. Argentyńczyk ładnym strzałem ze skraju pola karnego pokonał bramkarza.

Po przerwie podopieczni Maurizio Sarriego, ponownie dłużej utrzymywali się przy piłce. W 57. minucie Ben Foster sfaulował Hazarda w polu karnym, przez co sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

Pomimo walecznej postawy, "Szerszenie" nie zdołały zdobyć kolejnej bramki. "The Blues" byli w drugiej połowie drużyną lepszą. Dzięki wygranej plasują się na czwartej pozycji w tabeli, tracąc 4 punkty do trzeciego Manchesteru City.

Watford - Chelsea (1:1) 1:2
Bramki: Pereyra 45+3 - Hazard 45+1, 58