EBL: Thomasson bohaterem TBV Startu!

Co za końcówka meczu Energa Basket Ligi w Lublinie! Trójka Joe Thomassona dała TBV Startowi zwycięstwo nad Polskim Cukrem Toruń 93:91.

Torunianie na początku meczu dzięki trafieniom Karola Gruszeckiego prowadzili 12:5. Goście starali się grać niższym składem, bo nie w pełni sił byli Aaron Cel i Krzysztof Sulima. Straty odrabiali Roman Szymański i Mateusz Dziemba - po ich akcjach TBV Start doprowadził do remisu. Głównie dzięki Tomaszowi Śniegowi po 10 minutach Polski Cukier wygrywał jednak 24:20. Zaraz na początku drugiej kwarty goście mieli 10 punktów przewagi, bo trójki trafiali Umeh, Lowery oraz Cel. Ekipa trenera Dejana Mihevca ciągle była świetna w ofensywie i mogła kontrolować wydarzenia na parkiecie. Po kolejnym rzucie z dystansu Umeha po pierwszej połowie było 52:40.

W trzeciej kwarcie Polski Cukier nie był już tak skuteczny, a ekipa z Lublina zaczęła odrabiać straty. Po efektownym wsadzie Devonte Upsona gospodarze przegrywali już tylko sześcioma punktami, ale torunianie nie chcieli pozwolić na nic więcej. Ostatecznie po 30 minutach było 68:61. Trójki Mateusza Dziemby i Urosa Mirkovicia zbliżyły drużynę trenera Davida Dedka na zaledwie punkt, a późniejsza akcja Joe Thomassona dała jej prowadzenie! Rob Lowery i Karol Gruszecki robili wszystko, aby poprawić sytuację, a po kolejnym trafieniu Cela goście mieli siedem punktów przewagi. Jak się okazało - to jeszcze nie dało zwycięstwa. W końcówce najważniejszy był Thomasson. To właśnie dzięki jego niesamowitej trójce w ostatniej sekundzie spotkania TBV Start cieszył się z wygranej 93:91.

Joe Thomasson zanotował w tym meczu 21 punktów i 3 asysty dla gospodarzy. W ekipie gości wyróżniał się Aaron Cel z 25 punktami i 5 zbiórkami.

TBV Start Lublin - Polski Cukier Toruń 93:91 (20:24, 20:28, 21:16, 32:23)

TBV Start Lublin: Joe Thomasson 21, James Washington 20, DeVonte Upson 13, Mateusz Dziemba 11, Kacper Borowski 8, Wojciech Czerlonko 5, Roman Szymański 5, Marcin Dutkiewicz 4, Anton Gaddefors 3, Uros Mirkovic 3, Michael Gospodarek 0

Polski Cukier Toruń: Aaron Cel 25, Michael Umeh 18, Rob Lowery 14, Karol Gruszecki 11, Tomasz Śnieg 8, Cheikh Mbodj 8, Bartosz Diduszko 4, Krzysztof Sulima 3