Polacy za granicą: Pracowite święta na Wyspach i we Włoszech. Milik w formie

Podczas gdy wielu reprezentantów naszego kraju odpoczywa w okresie świąteczno-noworocznym, piłkarze rywalizujący na Wyspach Brytyjskich oraz na Półwyspie Apenińskim nie mają chwili wytchnienia. W minionym tygodniu odbyły się aż dwie kolejki zarówno w Serie A oraz Premier League. Najwięcej powodów do zadowolenia miał Arkadiusz Milik, który ustrzelił dublet w starciu z Bolonią.

ANGLIA

Jan Bednarek (Southampton) - cały mecz i żółta kartka z West Hamem (1:2) oraz cały mecz i żółta kartka z Manchesterem City (1:3)
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) – na ławce w meczu z QPR (0:3) oraz na ławce w meczu z Middlesbrough (0:2)
Artur Boruc (Bournemouth) - na ławce w meczu z Tottenhamem (0:5) oraz na ławce w meczu z Manchesterem United (1:4)
Łukasz Fabiański (West Ham) – cały mecz z Southampton (2:1) oraz cały mecz z Burnley (0:2)
Kamil Grosicki (Hull City) – 93 minuty w meczu z Preston (2:1) oraz 74 minuty i żółta kartka w meczu z Leeds (2:0)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - cały mecz, bramka i żółta kartka z Ipswich (3:0) oraz cały mecz z Reading (0:0)
Tomasz Kuszczak (Birmingham City) - poza kadrą w meczu ze Stoke (2:0) oraz poza kadrą w meczu z Brentford (0:0)
Krystian Bielik (Charlton Athletic) - 87 minut i żółta kartka w meczu z Coventry (1:2) oraz cały mecz z Barnsley (1:2)
Mateusz Klich (Leeds) - cały mecz z Blackburn (3:2) oraz cały mecz z Hull City (0:2)
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) – wszedł w 67 minucie w meczu z Rotherham (2:1) oraz na ławce w meczu ze Stoke (0:0)

BELGIA

Jakub Piotrowski (KRC Genk) - cały mecz na ławce z Gent (3:1)

WŁOCHY

Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – poza kadrą w meczu z Chievo (2:0) oraz Juventusem (0:2)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) – cały mecz z Chievo (2:0) oraz cały mecz z Juventusem (0:2)
Dawid Kownacki (Sampdoria Genua) – na ławce w meczu z Chievo (2:0) oraz na ławce w meczu z Juventusem (0:2)
Thiago Cionek (SPAL 2013) – cały mecz z Udinese (0:0) oraz cały mecz i asysta z AC Milan (1:2)
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – na ławce w meczu z Parmą (0:1) oraz na ławce w meczu z Genoą (0:0)
Paweł Jaroszyński (Chievo Werona) – 66 minut w meczu z Sampdorią (0:2) oraz poza kadrą w meczu z Frosinone (1:0)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – cały mecz z Sampdorią (0:2) oraz wszedł w 69 minucie w meczu z Frosinone (1:0)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – cały mecz z Lazio (0:2) oraz cały mecz z Napoli (2:3)
Arkadiusz Milik (Napoli) – 70 minut z Interem Mediolan (0:1) oraz cały mecz i dwie bramki z Bolonią (3:2)
Piotr Zieliński (Napoli) – cały mecz z Interem Mediolan (0:1) oraz cały mecz z Bolonią (3:2)
Bartosz Salamon (Frosinone) – wszedł w 76 minucie w meczu z AC Milan (0:0)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – cały mecz z Atalantą (2:2) oraz na ławce w meczu z Sampdorią (2:1)
Arkadiusz Reca (Atalanta) – na ławce w meczu z Juventusem (2:2) oraz na ławce w meczu z Sassuolo (6:2)
Michał Marcjanik (Empoli) – poza kadrą w meczu z Torino (0:3) oraz na ławce w meczu z Interem Mediolan (0:1)
Krzysztof Piątek (Genoa CFC) – cały mecz i żółta kartka w meczu z Cagliari (0:1) oraz cały mecz i żółta kartka w meczu z Fiorentiną (0:0)
Łukasz Teodorczyk (Udinese) – poza kadrą meczową ze Spal (0:0) oraz poza kadrą w meczu z Cagliari (2:0)