Polak w klasyfikacji generalnej zajmuje także drugie miejsce, traci do prowadzącego Webba dwa punkty.

 

SuperEnduro to motocyklowe wyścigi na torze w hali, przypominające motocrossowe, których organizatorzy tworzą różnego rodzaju przeszkody - belki, mosty, odcinki kamieniste, rowy z wodą itp. - aby maksymalnie utrudnić zawodnikom przejazd.

 

W każdej rundzie MŚ - w tym sezonie jest ich pięć - odbywają trzy równorzędne finały. Zawodnicy zdobywają też punkty za zajęcie trzech pierwszych miejsc w Superpole (wyniki decydują o miejscach na starcie w finałach; zawodnicy przejeżdżają w nim trasę nie ścigając się z rywalami, lecz walczą o jak najlepszy czas okrążenia). Po zsumowaniu uzyskanych punktów wyłaniani są też najlepsi zawodnicy danej imprezy.

 

Błażusiak w Superpole miał trzeci czas (zdobył tym samym jeden punkt do klasyfikacji generalnej), zaś w pierwszym finale długo prowadził. Jednak na siódmym okrążeniu (z 10) zdołał go minąć Webb. W kolejnym lepsi od nowotarżanina byli: ponownie Amerykanin i jego rodak - Colton Haaker (Husqvarna).

 

Najlepszy polski zawodnik w SuperEnduro pokazał klasę w ostatnim wyścigu imprezy, przyjechał do mety jako pierwszy.

 

O punkty do klasyfikacji generalnej MŚ w Niemczech walczyło także dwóch innych Polaków. Emil Juszczak (KTM) był siódmy zaś Grzegorz Kargul (KTM) 13.

 

Następne zawody MŚ odbędą się 26 stycznia w Hiszpanii. Pierwszą eliminację rozegrano jeszcze w 2018 r., w Polsce. W Tauron Arenie Kraków triumfował Błażusiak.

 

Wyniki Grand Prix Niemiec:
  
  1. Cody Weeb (KTM, USA)      57 pkt (20, 20, 15 +2 w Superpole)
  2. Tadeusz Błażusiak (KTM, Polska) 53 (17, 15, 20 +1)
  3. Colton Haaker (Husqvarna, USA) 52 (15, 17, 17 +3)
  ... 
  7. Emil Juszczak (KTM, Polska)   19 (4, 7, 8) 
  13. Grzegorz Kargul (KTM, Polska)  8 (3, 2, 3)
  
  Klasyfikacja generalna MŚ (po dwóch imprezach):
  
  1. Webb   109 pkt
  2. Błażusiak 107
  3. Haaker  101
  ...
  12. Juszczak 27 
  15. Kargul   8