Woodley pas kategorii półśredniej wywalczył w lipcu 2016 roku nokautując Robbiego Lawlera. W pierwszej obornie zremisował ze Stephenem Thompsonem, a w rewanżu okazał się lepszy. Trzecia walka w roli mistrza wygrany pojedynek z Demianem Maią, a ostatnio "The Chosen One" poddał Darrena Tilla. Fani często zarzucali Amerykaninowi, że od czasu zdobycia mistrzostwa jego walki są bardzo zachowawcze.

Podczas gali UFC 235, która odbędzie się 2 marca w Las Vegas jego rywalem będzie Usman. Pochodzący z Nigerii zawodnik jest niepokonany w największej organizacji MMA na świecie. Trzy jego ostatnie starcia kończyły się wygraną przez decyzję. Pod koniec listopada pokonał Rafaela dos Anjosa.


Na UFC 235 walką wieczoru będzie pojedynek Jona Jonesa z Anthonym Smithem. "Bones" pod koniec 2018 roku odzyskał tron w kategorii półciężkiej. Ponadto zobaczymy także m.in. byłego mistrza dywizji koguciej Cody'ego Garbrandta (11-2, 9 KO), który zmierzy się z Pedro Munhozem (17-3-1, 3 KO, 9 SUB). Wspomniany już Lawler (28-12, 1 NC, 20 KO, 1 sUB) zawalczy z debiutującym w organizacji Benem Askrenem (18-0, 1 NC, 6 KO, 5 SUB).

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.