NHL: Najgorsza passa Anaheim Ducks w historii klubu

Hokeiści Anaheim Ducks ponieśli dziewiątą z rzędu porażkę w lidze NHL, ulegając u siebie Ottawa Senators 1:2 po dogrywce. To najgorsza seria w historii tego klubu. Zespół ze stolicy Kanady zakończył za to passę ośmiu przegranych.

Zwycięską bramkę uzyskał w drugiej minucie dogrywki Colin White. Było to jego 11. trafienie w sezonie, podobnie jak zawodnika gospodarzy Jakoba Silfverberga, który gola uzyskał w dziewiątej minucie pierwszej tercji. W trzeciej wyrównanie Senators dał Bobby Ryan.

Dotychczas najgorsza seria przytrafiła się drużynie z Anaheim w październiku 1996 i listopadzie 2005 roku, kiedy przegrała osiem kolejnych meczów.

"Bardzo trudno jest nam zakończyć ten rozdział. Stwarzamy niewiele okazji, a nawet, gdy nam się to udaje, zachowujemy się jak sparaliżowani przed bramką rywali" - powiedział trener Ducks Randy Carlyle.

Mimo tak słabej serii "Kaczory" zajmują czwarte miejsce w Pacific Division. Mają 46 punktów po 44 meczach. Prowadzi ekipa Calgary Flames, która w środę pokonała Colorado Avalanche 5:3 i ma 60 pkt po 45 spotkaniach. Ottawa jest natomiast ostatnia w Atlantic Division.