- Wszystko, co dobre, kojarzy mi się z siatkówka. To jest piękna dyscyplina, która jednoczy ludzi i pokazuje, że sport może być rodzinny. Bardzo się cieszę, że miałem możliwość wystąpienia w takim małym fragmencie tego okresu 90 lat. Na pewno były to piękne chwile, wielkie nazwiska i jeszcze większe sukcesy. Słowo "pozytywne" - to jest na pewno odczucie, które znajduję w sobie myśląc o całej dyscyplinie i tym pięknym okresie 90 lat - powiedział Kadziewicz.   

 

Dwukrotny olimpijczyk podkreślił wkład telewizji w popularyzację i rozwój siatkówki na Polsce.

 

- Siatkówka znalazła odbiorców, grupę ludzi, która jest bardzo liczna. Także dzięki Telewizji Polsat. Telewizja "weszła" w tę dyscyplinę, to, że kamery Polsatu były z nami na każdym kontynencie, czy graliśmy w Europie, czy gdzieś w dalekiej Japonii, w Ameryce Północnej czy Południowej, to można było nas zobaczyć na antenach Polsatu. Moim zdaniem o takich rzeczach warto pamiętać, bo czasami kibice czują się wręcz dopieszczeni oglądając spotkania europejskie czy też z naszej ligi - ocenił były reprezentant Polski.

 

Wicemistrz świata z Japonii dodał, że wielkie wrażenie robią na nim osiągnięcia polskich siatkarzy z ostatnich lat i miesięcy. 

 

- Wychodząc na ulicę, rozmawiając z ludźmi, rozmawiając na temat siatkówki, zawsze czuję się dumny, bo jesteśmy kojarzeni z czymś pozytywnym. W obecnych czasach trudno jest zaistnieć, a moi młodsi koledzy potrafili w 2014 roku zdobyć, a w 2018 roku obronić tytuł mistrza świata. Jesteśmy najlepszą ekipą na całym globie i moim zdaniem lepszego scenariusza dla całej dyscypliny nie byliśmy w stanie sobie wymarzyć - zauważył obecny komentator i ekspert Polsatu

 

Kadziewicz wspominał tez najważniejszych jego zdaniem trenerów, zawodników, komentatorów oraz wydarzenia z historii polskiej siatkówki, które wywarły na nim największe wrażenie. 

 

- Największym wydarzeniem tych 90 lat polskiej siatkówki jest 2014 rok, Stadion Narodowy, ponad 50 tysięcy widzów. To coś wyjątkowego, coś, co wspominane będzie nie tylko latami, ale całymi dekadami. Moim zdaniem stanęliśmy na najwyższym stopniu podium nie tylko sportowym, ale i organizacyjnym. To konkretne wydarzenie, to otwarcie mistrzostw świata bardzo głęboko zapadło w mojej pamięci - ocenił były środkowy reprezentacji kraju.   

 

Cała rozmowa  z Łukaszem Kadziewiczem w załączonym materiale wideo.