Do FIVB wpłynęła oficjalna aplikacja w sprawie organizacji żeńskich mistrzostw świata w 2022 roku. Polska chce zrobić tę imprezę wspólnie z inną europejską federacją. W specjalnym wydaniu magazynu #7strefa goście Krzysztofa Wanio dyskutowali na temat organizacji imprez siatkarskich na terenie naszego kraju.

- Planujemy dużo lat do przodu, bo musimy się na to przygotować organizacyjnie. Cały czas walczymy o to, żeby się poprawiać. Cieszymy się, że zgłosiliśmy tę aplikację, walczymy jeszcze o kolejne rzeczy - powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

- Nie zapominajmy, że wygranie z Chińczykami nie jest łatwą sprawą. Musimy dołożyć coś specjalnego wspólnie, jako Europa. Trzeba działać z innymi państwami, może Holandią czy Niemcami - dodał członek zarządu FIVB Mirosław Przedpełski.

- Europejska Konfederacja Siatkówki jest bardzo zainteresowana tym, żeby ta impreza odbyła się w Europie. Przez praktycznie 25 lat wszystkie wielkie imprezy odbywały się w Japonii - stwierdził prezydent CEV Aleksandar Boricic.

Polacy myślą również o zorganizowaniu mistrzostw świata mężczyzn w 2026 roku.

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.