Spotkanie Ajaksu z Bayernem śmiało można zaliczyć do jednego z najlepszych w 2018 roku w Champions League. Po niezwykle zaciętym widowisku spotkanie zakończyło się wysokim remisem 3:3.
 
Bayern grał w przewadze jednego zawodnika, jednak skomplikował sobie sytuację na własne życzenie. Wszystko wydarzyło się w niegroźnym miejscu, bo na środku boiska. Gdyby piłka doleciała do Tagliafico, nic złego by się Bayernowi nie stało. Mueller postanowił jednak powalczyć o futbolówkę w powietrzu i... brutalnie sfaulował przeciwnika. Wejście w stylu kung fu ścięło Argentyńczyka z nóg.
- Mówiłem przed meczem, że nikomu nie grozi wykluczenie z 1/8 finału, ale nie przypuszczałem, że Thomas Mueller może zachować się w ten sposób. Był kiedyś Kung Fu Pazdan, teraz jest Kung Fu Mueller - relacjonowali komentatorzy.
 
Kilka tygodni po zakończeniu spotkania poznaliśmy werdykt. Komisja Dyscyplinarna UEFA ukarała Niemca dwoma meczami zawieszenia. Oznacza to, że nie będzie mógł wystąpić w żadnym ze spotkań 1/8 finału, gdzie los skojarzył mistrzów Niemiec z liderem Premier League, Liverpoolem.
 
Wejście Muellera w stylu kung fu w załączonym materiale wideo.