To pierwsze wzmocnienie Korony w zimowym okienku transferowym. Kielecki klub opuścił natomiast pomocnik Mateusz Możdżeń, który podpisał kontrakt z beniaminkiem ekstraklasy Zagłębiem Sosnowiec.

 

Na oficjalnej stronie internetowej kieleckiego klubu zamieszczono krótka wypowiedź Gnjatica:

  

- Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z Koroną. Wybrałem ten klub, ponieważ nasze negocjacje były bardzo szybkie i konkretne. Myślę, że poziom ekstraklasy jest naprawdę wysoki. Ambicje moje i klubu są podobne. Mam nadzieję, że wejdziemy do grupy mistrzowskiej i zakwalifikujemy się do europejskich pucharów. Rozmawiałem z Adnanem Kovaceviciem. Mówił mi same dobre rzeczy o Koronie i atmosferze w klubie. To także był argument za tym, żebym przyszedł do Kielc - powiedział defensywny pomocnik.

 

W sobotę piłkarze Korony wyjadą na dwutygodniowe zgrupowanie do Turcji, gdzie rozegrają trzy gry kontrolne: z rumuńskim CSM Poli Iasi, wicemistrzem Węgier Ferencvarosi FC i czeskim Banikiem Ostrawa. Trener Gino Lettieri zdecydował, że na obóz przygotowawczy poleci 28 zawodników, o czym poinformowano na koncie |Korony na Twitterze.

Ze zgrupowania kielczanie wrócą 26 stycznia. Przed startem rozgrywek w dwóch towarzyskich spotkaniach zmierzą się jeszcze z pierwszoligowymi zespołami Puszczy Niepołomice i Stali Mielec. Pierwszy tegoroczny mecz w ekstraklasie ekipa ze stolicy regionu świętokrzyskiego rozegra 10 lutego z Arką w Gdyni.